گزارش «سنتکام» درباره پرتاب ناموفق موشک کروز ایرانی توسط گروه‌های شبه‌نظامی عراقی

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا: استفاده گروه‌های تروریستی از مهمات وارداتی از ایران در داخل عراق و سوریه، نیروهای ائتلاف بین‌المللی و ساکنان محلی را به خطر می‌اندازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حمله غافلگیرانه روز پنج‌شنبه آمریکا به مقر حشد الشعبی در شرق بغداد که به کشته شدن دو فرمانده گروه شبه‌نظامی «النجباء» منجر شد، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» جمعه 15 دی طی گزارشی اعلام کرد که پلیس عراق روز سوم ژانویه در استان بابل یک موشک کروز ساخت ایران که هنگام پرتاب، ناموفق عمل کرده است را کشف کرد.

در حساب کاربری «سنتکام» بر شبکه «ایکس» روز جمعه آمده است که «استفاده گروه‌های تروریستی از مهمات وارداتی از ایران در داخل عراق و سوریه، نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش و ساکنان محلی را به خطر می‌اندازد».

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا همچنین اعلام کرد که از تلاش نیروهای امنیتی عراق برای جلوگیری از تکرار وقوع چنین حملاتی در آینده تشکر می‌کند.

تصمیم بی‌بازگشت

این بیانیه سنتکام پس از آن منتشر می‌شود که دولت عراق جمعه درخواست خود مبنی بر ضرورت خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با «داعش» از این کشور را تکرار کرد.

محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق طی حضور خود در مراسم چهارمین سالمرگ ابومهدی المهندس، نائب رئیس گروه‌های شبه‌نظامی حشد الشعبی که به همراه قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در حمله پهپادی آمریکا در سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بغداد کشته شده بود، گفت که دیگر توجیهی برای ادامه حضور ائتلاف بین‌المللی در خاک عراق وجود ندارد.

السودانی تاکید کرد که دولت او زمانی را برای آغاز گفت‌وگوها از طریق یک کمیسیون دوجانبه‌ای که برای این منظور تشکیل شده است، تعیین خواهد کرد.

نخست‌وزیر عراق همچنین تصمیم دولت خود برای اخراج نیروهای ائتلاف بین‌المللی را غیرقابل بازگشت دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید