وزیر کشور ایران: برخی عوامل انفجار‌های کرمان دستگیر شدند

وزارت اطلاعات ایران از بازداشت 11 نفر به ظن ارتباط با انفجارهای کرمان خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد وحیدی، وزیر کشور ایران در اظهاراتی از «شناسایی و دستگیری» تعدادی افراد در ارتباط با انفجارهای کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، جمعه 15 دی، وحیدی گفت که «دستگاه‌های اطلاعاتی توانستند مدارک محکمی درباره افراد دست اندرکار در این دو انفجار پیدا کنند و آنها دستگیر شدند.»

خبرگزاری صدا و سیمای ایران جمعه پانزدهم دی به نقل از بیانیه وزارت اطلاعات این کشور از بازداشت 11 نفر به ظن ارتباط با انفجارهای کرمان خبر داد.

در بیانیه وزارت اطلاعات ایران گفته شده که «از دو تروریست معدوم انتحاری، یک نفر ملیت تاجیکستانی داشته و هویت تروریست دوم هنوز به صورت قطعی احراز نشده است».

در این بیانیه آمده که «اقامتگاه مورد استفاده‌ دو تروریست معدوم در حومه‌ شهر کرمان شناسایی و نیز 2 عنصر پشتیبانی و تأمین کننده‌ اقامتگاه مذکور، شناسایی و بازداشت شدند».

در بیانیه دستگاه امنیتی ایران نیز آمده است که «9 نفر از شبکه پشتیبانی و مرتبطین تروریست‌ها» در شش استان این کشور شناسایی و دستگیر شده‌اند.

رسانه‌های ایران امروز گزارش دادند که شماری از مجروحان دو انفجار کرمان در پی شدت جراحات جان باختند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی سازمان اورژانس کشور نیز به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور به رسانه‌های ایران گفت که تاکنون «89 نفر» در این حادثه کشته شدند.

دو انفجار مرگبار عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، در کرمان رخ داد که متعاقبا گروه «داعش» مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

مراسم تشییع کشته‌شدگان امروز در محل مصلای کرمان برگزار شد و از مردم خواسته شده به «گلزار شهدای کرمان» مراجعه نکنند.

در همین حال، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، آمریکا و اسرائیل را به «حمایت از سازمان‌های تروریستی به رهبری داعش» متهم کرد.

در مراسم تشییع قربانیان این دو انفجار، رئیس‌ جمهوری ایران و حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران وعده «انتقام» دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید