داعش مسئولیت حمله کرمان را برعهده گرفت

خبرگزاری«ایرنا» به نقل از یک منبع آگاه عامل اولین انفجار کرمان را «انتحاری» اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه‌های ایران از جمله خبرگزاری «ایرنا» گروه داعش با انتشار بیانیه‌ای حمله کرمان را برعهده گرفت و اعلام کرد این عملیات توسط دو عضو این گروه «عمر الموحد» و «سیف الله مجاهد» با کمربندهای انفجاری صورت گرفت.

خبرگزاری «ایرنا» همچنان به نقل از یک منبع آگاه عامل اولین انفجار کرمان را «انتحاری» اعلام کرد.

این منبع آگاه عصر پنج‌شنبه 14 دی در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی ایران گفت:«بررسی صحنه انفجار گلزار شهدای کرمان در ساعات اولیه، حکایت از عملیات بمب‌گذاری با بسته‌های انفجاری داشت اما بررسی شواهد و قرائن از جمله فیلم دوربین‌های مداربسته نشان می‌دهد که قطعا انفجار اول در نتیجه اقدام عامل انتحاری بوده است».

به گفته این منبع مطلع:«نحوه انفجار دوم نیز در دست بررسی است که به احتمال زیاد این عملیات نیز انتحاری بوده است».

این منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی ایران اظهار داشت: «عامل انتحاری در حادثه اول، یک مرد بود که در نتیجه انفجار کاملا تکه تکه شده و کار شناسایی عامل انتحار در دست بررسی است».

او در بیان جزئیات بیشتری از صحنه وقوع انفجارهای کرمان، افزود:«محل انفجارها به ترتیب در فاصله 1.5 کیلومتری و2.7 کیلومتری قبر قاسم سلیمانی بوده که علت انفجار در این اماکن عدم امکان عبور از گیت‌های بازرسی در آن محدوده بوده است».

وقوع دو انفجار در فاصله زمانی کوتاه در بعداز ظهر چهارشنبه 13 دی در مراسم سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و در نزدیکی قبر او در شهر کرمان به کشته و زخمی شدن تعدادی زیادی از شهروندان ایرانی منجر شد.

مقامات رسمی ایران تازه‌ترین آمار دقیق آسیب‌دیدگان در حادثه انفجارهای کرمان را 84 کشته و 284 زخمی اعلام کردند.

شایان ذکر است که قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران سوم ژانویه 2020 در حمله پهپادی ایالات متحده آمریکا در اطراف فرودگاه بغداد در عراق کشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید