واکنش مقامات ایران نسبت به ترور العاروری؛ تسلیت بدون تهدید به انتقام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، صبح چهارشنبه سیزدهم دی، در واکنش به ترور صالح العاروری، نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در بیروت گفت که «ماشین ترور» اسرائیل «تهدید واقعی صلح و امنیت و زنگ خطر جدی برای امنیت همه کشورهای منطقه است.»

به گزارش رسانه‌های ایران، امیرعبداللهیان کشته‌شدن العاروری و شماری از همراهانش را به اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس تسلیت گفت.

در همین راستا، خبرگزاری «تسنیم» نوشت، علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور بین‌الملل در پیامی گفت که با کشتن العاروری، حماس و«جریان مقاومت» متوقف نخواهد شد.

در ادامه این واکنشها، امیر محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع ایران، ظهر چهارشنبه در اظهاراتی، آمریکا را به دست داشتن در ترور العاروری، متهم کرد و گفت که «آمریکایی‌ها هر چقدر خطاهای راهبردی در منطقه انجام دهند، منطقه را متشنج خواهند کرد و دود آن به چشم خودشان خواهد رفت.»

پیش از این ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران هم این حمله را «به‌شدت محکوم» کرد و آن را «نقض حاکمیت و تمامیت سرزمینی لبنان» خواند.

کنعانی همچنین خواستار «واکنش فوری» شورای امنیت سازمان ملل متحد شد.

در حمله شامگاه سه‌شنبه که دفتر حماس در بیروت را هدف قرار داد، علاوه بر العاروری، دو فرمانده دیگر حماس به نام‌های سمیر فندی و عزام الاقرا و چهار عضو این سازمان کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید