واکنش‌های اولیه مقامات ایرانی به حادثه انفجارهای سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی

در تازه‌ترین گزارش‌ها آمار آسیب‌دیدگان این حادثه 103 کشته و 141زخمی اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری‌های رسمی ایران چهارشنبه 13 دی به نقل از رئیس اورژانس این کشور گزارش دادند که آمار آسیب‌دیدگان از وقوع انفجارهای پی در پی در مراسم سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در کرمان به 103 کشته و 141 زخمی افزایش یافته است.

این گزارش‌ها همچنین حال شمار زیادی از مجروحان را وخیم گزارش کردند.

Advertisement

احمد وحیدی، وزیر کشور ایران در گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به وقوع دو انفجار در کرمان، گفت: «اولین انفجار در این حادثه ساعت 3 بعد از ظهر اتفاق می‌افتد و هنگامی که سایر مردم و زائران به کمک افراد دچار مصدومیت می‌آیند، انفجار دوم رخ می‌دهد که زمان انفجار دوم حدوداً 3:20 دقیقه بعد از ظهر بوده است.»

وحیدی افزود: «طبیعتا همه چیز در کنترل است و مردم نگران نباشند، نیروهای نظامی و امنیتی هوشیار هستند». او همچنین عاملان انفجارهای کرمان را به «پاسخ مقتدرانه و کوبنده» تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری «فارس»، محسنی اژه‌‌ای، رئیس قوه قضاییه ایران در واکنش به حادثه انفجارهای کرمان، گفت:‌ «دستگاه‌های مسؤول اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی مکلف هستند با سرعت و دقت به تعقیب تمام سرنخ‌ها و عاملان و مسبّبان این جنایت اهتمام ورزند».

بنا به گزارش این خبرگزاری محمد موحدی آزاد، دادستان کل کشور ایران به مهدی بخشی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان دستور داده «با کمک تمامی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در کمترین زمان ضمن شناسایی مسببین و حامیان این جنایت با آنها برخورد قاطع و عبرت‌آموز صورت گیرد».

به گزارش «ایرنا» ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران ضمن محکوم کردن «اقدام تروریستی» کرمان، از اعزام هیئتی از این کمیسیون برای بررسی میدانی در این زمینه خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size