اعلام عزای عمومی و ادامه واکنش مقامات ایرانی به حادثه انفجارهای کرمان

اسماعیل قاآنی: انفجارهای کرمان توسط «عاملان اسرائیل و آمریکا» انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری صدا و سیمای ایران شامگاه چهارشنبه 13 دی به نقل از سخنگوی اورژانس ایران تازه‌ترین آمار آسیب‌دیدگان انفجارهای کرمان را 103 کشته و 211 زخمی اعلام کرد.

این خبرگزاری از احتمال افزایش آمار کشته‌شدگان به‌دلیل وخیم بودن حال تعداد زیادی از مجروحان خبر داد.

در همین راستا و در ادامه واکنش‌های مقامات ایرانی به این حادثه، خبرگزاری‌های ایرانی گزارش دادند که علی خامنه‌ای، رهبر ایران در پی حادثه انفجارهای کرمان که در حین برگزاری مراسم سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران رخ داده، طی پیامی تاکید کرد که عاملان و طراحان این اقدام «از هم اکنون آماج قطعی سرکوب و مجازات عادلانه خواهند بود».

خامنه‌ای همچنین تاکید کرد که «این فاجعه‌آفرینی پاسخ سختی در پی خواهد داشت».

به گزارش این خبرگزاری‌ها ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران نیز تاکید کرده که از عوامل پشت صحنه انفجارهای کرمان انتقام گرفته خواهد شد.

اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران نیز چهارشنبه در پیامی با بیان این‌که حادثه انفجارهای کرمان توسط «عاملان اسرائیل و آمریکا» انجام شده، تهدید کرد:«روزی فرا‌خواهد رسید که آمریکا بیشتر از امروز باید عواقب حمایت از اسرائیل را بپردازد».

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای ایران محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس این کشور در پیامی در این‌باره تاکید کرده که «لازم است نهادهای امنیتی و انتظامی با جدیت نسبت به شناسایی عاملان و آمران این حادثه خونین اقدام کرده و مراکز درمانی در رسیدگی به وضعیت مجروحان و مصدومان عمل کنند».

قالیباف همچنین هیئتی از کمیسیون امنیت ملی مجلس را برای بررسی زوایای این فاجعه و ارائه گزارش به مجلس مامور کرد.

دولت ایران نیز در پی این حادثه فردا پنج‌شنبه 14 دی را در سراسر این کشور روز عزای عمومی اعلام کرد. همچنین در استان محل حادثه کرمان 3 روز عزای عمومی اعلام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید