یک روز پس از تشییع رضی موسوی؛ اعدام 4 متهم به «جاسوسی برای اسرائیل» در زندان ارومیه

برخی فعالان حقوق بشری و رسانه‌ای، اعدام این چهار نفر یک روز پس از تشییع جنازه رضی موسوی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در سوریه که اخیرا در حمله هوایی اسرائیل به منزلش در حومه دمشق کشته شد را مرتبط دانسته و برخی آن را «اقدامی انتقام‌جویانه» توصیف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضائیه ایران صبح جمعه هشتم دی، از اعدام چهار نفر در زندان ارومیه به اتهام «جاسوسی برای اسرائیل» خبر داد.

این خبرگزاری به نقل از رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی نوشته در رابطه با این پرونده ده نفر «از عوامل مرتبط» با اسرائیل با رصد اطلاعاتی بازداشت شده‌اند و مدعی شده آنان «با هدایت افسران جاسوسی موساد در استان‌های آذربایجان غربی، تهران و هرمزگان» فعالیت می‌کردند.

طبق این گزارش، نام این متهمان وفا هناره، آرام عمری، رحمان پرهازو و خانم نسیم نمازی اعلام شده است.

برخی فعالان حقوق بشری و رسانه‌ای، اعدام این چهار نفر یک روز پس از تشییع جنازه رضی موسوی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در سوریه که اخیرا در حمله هوایی اسرائیل به منزلش در حومه دمشق کشته شد را مرتبط دانسته و برخی آن را «اقدامی انتقام‌جویانه» توصیف کردند.

سازمان حقوق بشری کردی "هه نگاو" به نقل از یک «منبع مطلع» نوشته نهادهای امنیتی به خانواده‌های این زندانیان اعلام کرده‌اند که اجساد زندانیان اعدام شده را به آن‌ها تحویل نخواهند داد.

هم‌زمان، «شبکه حقوق بشر کردستان» هم بر اساس فایل صوتی دو نفر از این زندانیان سیاسی گزارش داده ده متهم در رابطه با این پرونده در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به دلیل شکنجه جسمی و تهدید به تجاوز و بازداشت اعضای خانواده‌هایشان ‌ مجبور به انجام اعترافات اجباری شده‌اند. بنا به این گزارش، این متهمان در زمان برگزاری جلسه دادگاه کلیه ادعاهای بازجویان امنیتی را رد کرده و از شکنجه خود در زمان بازداشت خبر داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید