ویدئوی شبیه‌سازی جلسه نتانیاهو با سران ارتش و انفجار ناگهانی بمب

تهران هر بار تهدید به پاسخ شدید به ترور مسئولان بلندپایه خود توسط موساد کرده ولی این پاسخ‌ها تا كنون طبق گفته شماری از ناظران، تناسبی با اهمیت ترورهای اجرا شده توسط اسرائیل ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در گیرودار تهدیدات مقامات ایرانی مبنی بر پاسخ به قتل رضی موسوی، مشاور بلندپایه سپاه پاسداران، در پی حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق در دوشنبه 4 دی، رسانه‌های ایران یک ویدیوی تهدید غیرمستقیم منتشر كرده‌اند.
خبرگزاری شبه‌رسمی «مهر»، ویدئویی از شبیه‌سازی جلسه کابینه امنیتی اسرائیل با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر را پخش کرد که در کنار فرماندهان نظامی نشسته درحالی که بمبی زیر میز محل جلوس نتانیاهو، کارگذاشته شده است.
به گفته ناظران، این ویدئو با عنوان « عزرائیل بعد از قتل دوست قاسم سلیمانی در سوریه، در انتظار نتانیاهو است»، درحکم تهدیدی غیر مستقیم یا پروپاگاندایی برای عصبی‌کردن اسرائیلی‌ها است.

اظهارات تهدیدآمیز

مقامات سیاسی و نظامی ایران از جمله ارتش و سپاه پاسداران در اظهارات و بیانیه‌های مختلف تهدید کردند که اسرائیل تاوان کشتن موسوی را که دارای درجه سرتیپی در سپاه بود را خواهد پرداخت.
اسرائیل سالهاست حملاتی را علیه آنچه که اهداف مرتبط با ایران در سوریه توصیف می‌کند، آغاز کرده است. نفوذ تهران در سوریه پس از حمایت از بشار اسد، رئیس‌جمهوری این کشور در جنگی که در سال 2011 آغاز شد، به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یافت.
طی چند سال گذشته، تهران، موساد اسرائیل را به انجام ترورهایی در خاک خود از جمله قتل محسن فخری زاده، از دانشمندان ارشد هسته‌ای ایران در نوامبر 2020 و همچنین حسین صیاد خدایی، سرهنگ سپاه پاسداران در مه 2022، و شماری از اعضای سپاه پاسداران در سوریه، متهم کرده است.
تهران هر بار تهدید به پاسخ شدید به این ترورها کرده ولی این پاسخ‌ها تا این لجظه طبق گفته شماری از ناظران، تناسبی با اهمیت ترورهای اجرا شده توسط اسرائیل ندارد به‌ویژه که پس از ترور قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس توسط نیروهای آمریکایی در اوایل ژانویه 2020، پاسخ ایران به حمله به یک پایگاه نظامی آمریکایی در عراق محدود شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید