وزارت دفاع ایران: واکنش به ترور موسوی توسط اسرائيل «هوشمندانه و قاطع» خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رضا طلایی‌نیک، سخنگوی وزارت دفاع ایران در یک نشست خبری روز سه‌شنبه 5 دی گفت واکنش به ترور سیدرضی موسوی در دمشق توسط اسرائیل «هوشمندانه و قاطع» خواهد بود

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران «ایرنا»، طلائی‌نیک این حمله اسرائيل را «نقض آشکار حاکمیت کشور سوریه» توصیف کرده و افزود: «بر‌خلاف مواضع فریبکارانه آمریکا و اسرائیل، انجام این عملیات تروریستی در خارج از میدان نبرد غزه، نشان از جنگ‌افروزی آن‌ها دارد.»

Advertisement

گفتنی است سرتیپ پاسدار «سیدرضی موسوی»، از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، دوشنبه 4 دی، در حمله موشکی اسرائیل به منزلش در کوی سیده زینب در حومه دمشق کشته شد.

رسانه‌های ایران با نشر خبر و تصاویر موسوی او را از جمله قدیمی‌ترین مستشاران سپاه پاسداران ایران در سوریه و از همراهان قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس توصیف کردند.

سپاه پاسداران ایران در واکنش به کشته شدن سرتیپ پاسدار «سیدرضی موسوی»، از فرماندهان ارشد نیروی قدس ایران در سوریه، تهدید کرد که اسرائیل بهای گزافی خواهد پرداخت.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در واکنش به خبر کشته شدن «سیدرضی موسوی» از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در حمله اسرائیل به سوریه، با بیان این‌که «سیدرضی» از همراهان «قاسم سلیمانی» بوده، تهدید کرد که اسرائیل «قطعا تاوان» این اقدام خود را خواهد داد.

به گفته رسانه‌های ایران، موسوی از دهه ۱۳۷۰ «مسئول پشتیبانی و لجستیک نیروی قدس سپاه در سوریه» بوده و نقش مهمی در حفظ حکومت بشار اسد به عنوان «مسئول پشتیباتی جبهه مقاومت در لبنان و سوریه» داشت.

حسین اکبری سفیر ایران در سوریه در گفتگو با شبکه «خبر» ایران گفته که موسوی تا ساعت دو بعدازظهر دوشنبه در سفارت در دمشق بوده و ساعت ۱۶:۱۰ دقیقه دوشنبه هنگام بازگشت به منزلش در زینبیه با سه موشک هدف قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید