یک کشته و دو زخمی؛ چند انفجار کریمه را لرزاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تشدید حملات اوکراین علیه نیروهای روسیه در شبه جزیره کریمه که شاهد حوادث امنیتی در چندین ماه گذشته بود، تنش دوباره به این شبه جزیره بازگشت. به گفته «سرگئی آکسیونوف» فرماندار منطقه، در پی حمله اوکراین سه شنبه 5 دی به بندر «فئودوسیا» در شبه جزیره کریمه، یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

«آکسیونوف» در کانال تلگرامی خود نوشت که در این حمله همچنین چندین ساختمان آسیب دیده و ساکنان نیز تخلیه شدند. او افزود که به دنبال حمله اوکراین به «فئودوسیا» در منطقه بندری نیز آتش‌سوزی رخ داد.

فرماندار کریمه با اشاره به حضور مقامات در محل حادثه، ار مهار مهار آتش خبر داد و گفت تیم‌های امدادی در محل حادثه حضور دارند و ساکنان برخی از خانه‌ها تخلیه شدند.

تصاویری که چندین خبرگزاری روسی در تلگرام منتشر کردند، نشان می‌دهد، انفجارهای قوی و آتش‌سوزی بزرگی در این منطقه رخ داده است.

رسانه‌های روسی در تلگرام از شنیده شدن صدای انفجار در ساعات اول بامداد سه‌شنبه 5 دی در شهر «فئودوسیا» در شبه جزیره کریمه بر ساحل دریای سیاه خبر دادند.

منطقه مهم و ویژه

شایان ذکر است، روسیه شبه جزیره کریمه را از اوکراین در سال 2014 میلادی تصرف کرد که با محکومیت‌های جهانی روبرو شد.

با تشدید حملات اوکراین در دوره اخیر بر این شبه جزیره، ارتش روسیه در شرق کریمه دور از خطوط مقدم، سامانه ضد تانک مستقر کرد تا در صورت حمله از سوی اوکراین به آن پاسخ دهد.

مسکو همچنین در ماه‌های پس از آغاز عملیات نظامی در فوریه 2022 از شبه جزیره برای حمله به اوکراین استفاده کرده است. این در حالی است که کیف بارها متعهد به بازپس گیری این شبه جزیره شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید