وزارت امور خارجه ایران سفیر آلمان در تهران را احضار کرد

به گفته خبرگزاری مهر کاردار سفارت ایران در برلین در پی طرح اتهام یک دادگاه منطقه‌‌ای علیه ایران مبنی بر تلاش در سال گذشته برای حمله به یک کنیسه در شهر بوخوم، به وزارت خارجه آلمان احضار شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه ایران سفیر آلمان در تهران را در اعتراض به احضار کاردار سفارت ایران در برلین و در ارتباط با صدور حکمی علیه این کشور از سوی دادگاهی در آلمان، احضار کرد.

خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» چهارشنبه 29 آذر اعلام کرد:«در پی اخبار منتشر شده مبنی بر اتهام بی‌اساس یک دادگاه در آلمان علیه کشورمان و همچنین اقدام غیرقابل قبول وزارت امور خارجه آلمان در احضار کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران، «هانس اودو موتسل» سفیر آلمان[در تهران] توسط مدیر کل غرب اروپا احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد».

به گزارش این خبرگزاری سفیر آلمان در تهران تصریح کرده که «مراتب [اعتراض ایران] را در اسرع وقت به پایتخت کشورش منتقل خواهد کرد».

در همین راستا خبرگزاری ایرانی «مهر» چهارشنبه اعلام کرد که کشور آلمان کاردار سفارت ایران در برلین را در ارتباط با‌ اتهام «دست داشتن نهادهای ایرانی در اقدام به حمله به کنیسه‌ای در بوخوم» احضار کرده است.

به گفته این خبرگزاری کاردار ایران در برلین در پی طرح اتهام یک دادگاه منطقه‌‌ای علیه ایران مبنی بر تلاش در سال گذشته برای حمله به یک کنیسه در شهر بوخوم، به وزارت خارجه آلمان احضار شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید