مقام آمریکایی از حمله به کشتی اسرائیلی توسط یک پهپاد ایرانی خبر داد

سخنگوی حوثی‌ها پیشت اعلام کرد که یک کشتی اسرائیلی را در دریای سرخ تصرف کرده و به بندر الحدیده در سواحل یمن هدایت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام وزارت دفاع آمریکا، شنبه 4 آذر از حمله به کشتی باری به مالکیت یک میلیاردر اسرائیلی توسط پهپاد احتمالا ایرانی در اقیانوس هند خبر داد.

بنا به خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، این دومین حمله به کشتی‌های اسرائیلی طی روزهای اخیر به شمار می‌رود.

مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، توضیح داد کشتی مذکور که با پرچم کشور مالت دریانوردی می کرد، احتمالا با پهپاد انفجاری ایرانی از نوع شاهد-136مورد هدف قرار گرفته است.

این مقام با اشاره به این که «آمریکا وضعیت را زیر نظر دارد»، افزود که این حمله خساراتی به کشتی مذکور وارد کرده اما کسی از پرسنل کشتی آسیبی ندیده است.

با این حال او نگفت که چرا ارتش آمریکا، ایران را به این حمله متهم کرده است.

از سویی، خبرگزاری «فارس» به نقل از شبکه المیادین خبر داد که «یک کشتی باری اسرائیلی شامگاه پنج‌شنبه و اوایل بامداد جمعه گذشته در دریای مکران واقع در شمال اقیانوس هند هدف حمله قرار گرفته و دچار آتش‌سوزی شده است.»

این خبرگزاری اعلام کرد که «هنوز هیچ طرفی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.»

پیشتر گروه حوثی، دوشنبه گذشته با انتشار ویدیویی اعلام کرد که با انجام عملیات هلی‌برن توسط بالگرد، کشتی «گلکسی لیدر» در دریای سرخ را تصرف کرده است.

سخنگوی حوثی‌ها با تاکید بر این که تمامی کشتی‌های اسرائیلی اهدافی مشروع خواهند بود، اعلام کرد که یک کشتی اسرائیلی را در حین دریانوردی در دریای سرخ تصرف کرده و به بندر الحدیده در سواحل یمن هدایت کرده است.

به رغم این، مجله «ترادویندز»، متخصص در امور دریانوردی نوشت که کشتی گلکسی لیدر در مالکیت شرکت بریتانیایی «ری کار کرییرز» بوده و هم اکنون در اختیار شرکت ژاپنی «ان وای کی» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size