وزیر خارجه ایران خواستار اقدام فوری سازمان ملل برای خلع سلاح هسته‌ای اسرائیل شد

الیاهو از اعضای حزب راستگرای افراطی «عوتسما یهودیت»، در یک برنامه تلویزیونی گفت: انداختن بمب اتم روی نوار غزه، یکی از گزینه‌هاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از اظهارات جنجالی آمیخای الیاهو، وزیر میراث اسرائیل درباره حمله با بمب اتمی به غزه، وزیر خارجه ایران از سازمان ملل خواست فورا برای خلع سلاح اتمی اسرائیل اقدام کند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، دوشنبه 15 آبان از شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی خواست تا اقدامات فوری برای خلع سلاح هسته‌ای اسرائیل اتخاذ کنند.

امیرعبداللهیان در توییتی در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» نوشت: «شورای امنیت سازمان ملل و آژانس بین‌المللی انرژی‌ اتمی باید برای خلع سلاح اتمی این رژیم وحشی و آپارتاید فوری و بدون وقفه اقدام کند.»

او همچنین کاخ سفید را مسئول کامل «نسل‌کشی در غزه» دانست.

وزیر خارجه ایران همچنین در اشاره به اقدامات گروه‌های مسلح فلسطینی تهدید وزیر اسرائیلی به استفاده از بمب اتمی در غزه را «نشان دهنده شکست واقعی رژیم اسرائیل در برابر مقاومت» دانست.

از سویی ناصر کنعانی، سخنگوی رسمی وزارت خارجه ایران در نشست خبری صبح امروز از جامعه جهانی خواست تا «تهدید هسته‌ای» اسرائیل را در نظر بگیرند.

رسانه‌های اسرائیل روز گذشته اعلام کردند بنیامین نتانیاهو، عضویت آمیخای الیاهو در کابینه خود را تعلیق کرده است. به گفته رسانه‌‌ها این تعلیق به دلیل پیشنهاد شلیک بمب اتم به غزه توسط الیاهو انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size