خبرگزاری «تسنیم»: خامنه‌ای در دیدار با هنیه بر ادامه حمایت از «مقاومت» تاکید کرد

رهبر جمهوری اسلامی پیشتر درباره جنگ کنونی میان اسرائیل و گروه حماس گفت که آمریکا شریک جرم قطعی اسرائیل در جنگ غزه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «تسنیم»، نزدیک به سپاه پاسداران ایران، یکشنبه 14 آبان گزارش داد که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی «حماس» و هیات همراهش بر ادامه حمایت از «مقاومت» تاکید کرد.

بنا به این گزارش، هنیه در این دیدار گزارشی از آخرین تحولات غزه و کرانه باختری ارائه داد.

به گزارش تسنیم، رهبر جمهوری اسلامی نیز «با قدردانی مجدد از صبر و استقامت مردم استوار غزه» بر «سیاست همیشگی ایران در حمایت از نیروهای مقاومت فلسطین در مقابل اشغالگران» تاکید کرد.

طبق این گزارش، خامنه‌ای «لزوم تحرک جدی کشورهای اسلامی و مجامع بین‌المللی و حمایت همه جانبه و عملی دولت‌های اسلامی از مردم غزه» را مورد تاکید قرار داد.

رهبر ایران، چهارشنبه 10 آبان پیرامون جنگ کنونی غزه در جمع دانش‌آموزان و دانشجویان در تهران گفته بود که «باید بمباران غزه فورا قطع» و «راه صدور نفت و ارزاق» نیز به اسرائیل بسته شود.

رهبر جمهوری اسلامی، پیشتر هم درباره جنگ کنونی میان اسرائیل و گروه حماس گفت که آمریکا «شریک جرم قطعی» اسرائیل در جنگ غزه است.

در همین رابطه، محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع ایران امروز در اظهاراتی خطاب به مقامات آمریکایی گفت که اگر آمریکا آتش‌بس در غزه را اعمال نکند، «به شدت آسیب خواهد دید».

آشتیانی تصریح کرد: «توصیه ما به آمریکایی‌ها این است که سریعا جنگ را متوقف و آتش‌بس را اعمال کنید در غیر اینصورت ضربات سنگینی خواهید خورد.»

از سویی، محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ایران نیز امروز در گفت‌و‌گو با «باشگاه خبرنگاران جوان»، گفت: «اگر جنایات اسرائیل ادامه پیدا کند، باید به منافع آمریکا ضربه بزنیم.»

نقدی خواستار تحریم کالاهای آمریکایی و کالاهای کشورهای غربی حامی اسرائیل در سراسر جهان شد.

این در حالی است که جنگ در غزه با شدت بیشتری ادامه دارد و در چهارمین هفته حملات اسرائیل، شمار کشته‌شدگان در غزه به بیش از 9700 نفر افزایش یافت.

از زمان آغاز درگیری بین اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در غزه، نگرانی‌های بین‌المللی از گسترش درگیری در سطح منطقه، به ویژه با ورود حزب‌الله به رویارویی‌ها در جنوب لبنان، تشدید شده است.

بر اساس آنچه «پنتاگون» پیشتر اعلام کرد، از 17 اکتبر تاکنون، نیروهای آمریکایی و متحدان آنها در سوریه و عراق هدف دست‌کم 14 حمله قرار گرفتند و 21 سرباز آمریکایی نیز زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید