خامنه‌ای خواستار بستن «راه صدور نفت و ارزاق» به اسرائیل شد

جانشین فرمانده سپاه پاسداران پیشتر گفته بود که اگر اسرائیل به غزه حمله زمینی کند سپاه موشک مستقیم به سوی حیفا شلیک خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای، رهبر ایران، چهارشنبه 10 آبان در جمع دانش‌آموزان و دانشجویان در تهران گفت که «باید بمباران غزه فورا قطع» و «راه صدور نفت و ارزاق» نیز به اسرائیل بسته شود.

خامنه‌ای با اشاره به این که «بمباران‌هایی که (اسرائیل) می‌کند، ممکن است اسرای خودشان را هم نابود کند»، افزود آن که در قضیه کنونی غزه برابر مردم فلسطین ایستاد، «آمریکا، فرانسه و انگلیس» بودند.

رهبر جمهوری اسلامی، چهارشنبه گذشته هم درباره جنگ کنونی میان اسرائیل و گروه حماس گفت که آمریکا «شریک جرم قطعی» اسرائیل در جنگ غزه است.

او تصریح کرد که «حضور روسای کشورهای ظالم و شرور در سرزمین‌های اشغالی» نشان‌دهنده نگرانی آنها از «متلاشی‌شدن» اسرائیل است.

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول ‌و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در روزنامه «کیهان» هم روز گذشته در اظهاراتی عنوان کرد که جمهوری اسلامی از طریق گروه‌های موسوم به «نیروهای مقاومت» در نوار غزه حضور دارد.

مدیر مسئول کیهان با اشاره به این که «ما و نیروهای مقاومت یک روح واحد هستیم»، بیان کرد که «آنها همان ما هستند و ما همان آنهائیم که در غزه و لبنان و یمن و عراق و سوریه حضور داریم.»

پیش از این، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران ایران با تمجید از عملیات حماس علیه اسرائیل گفت، در صورت حمله زمینی، غزه سربازان اسرائیلی را «خواهد بلعید.»

تهدید به حمله موشکی

علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران نیز گفته بود که اگر اسرائیل به غزه حمله زمینی کند، «محور مقاومت» پاسخ خواهد داد و سپاه «موشک مستقیم» به سوی حیفا شلیک خواهد کرد.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران هم پنج‌شنبه گذشته در سازمان ملل هشدار داد که اگر انتقام‌جویی اسرائیل از گروه حماس در نوار غزه به پایان نرسد، آمریکا از این آتش در امان نخواهد ماند.

پیشتر، وب‌سایت «آکسیوس» در گزارشی به نقل از دو منبع دیپلماتیک، نوشته بود ایران در نامه‌ای از طریق سازمان ملل به اسرائیل هشدار داد که در صورت ادامه عملیات نظامی در غزه، مداخله خواهد کرد.

در پاسخ به این تهدیدهای ایران، آمریکا و اسرائیل، از زمان شروع جنگ در غزه، بارها تهران را به‌دلیل احتمال دخالت نیروهای نیابتی آن در جنگ با اسرائیل و تشدید تنش در مناطق دیگر از جمله لبنان، تهدید کرده‌اند و در این راستا جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا مستقیما به رهبر ایران هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید