4 زائر ایرانی اربعین بر اثر حادثه رانندگی در عراق کشته شدند

به گفته مقام ایرانی، همه مسافران اتوبوس اهل مشهد هستند و 16 زائر ایرانی مصدوم در این حادثه هم به بیمارستان منتقل شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول در سفارت ایران در عراق گفت که چهار زائر ایرانی روز دوشنبه 6 شهریور بر اثر واژگونی اتوبوس در استان واسط عراق، کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» و به نقل از این مقام مسئول، حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی، در جاده «کوت-بدره» در استان واسط عراق اتفاق افتاده و هر چهار زائر ایرانی فوت شده، زن هستند.

به گفته او، همه مسافران اتوبوس اهل مشهد هستند و 16 زائر ایرانی مصدوم در این حادثه هم به بیمارستان منتقل شده‌اند.

روز یکشنبه نیز، در پی سانحه رانندگی در غرب شهر ناصریه در مرکز استان ذی قار واقع در جنوب عراق، هفت نفر از جمله چند ایرانی که برای مراسم اربعین به این کشور وارد شده بودند، مجروح شدند.

این چندمین حادثه خونین رانندگی در ایام اربعین است که برای زائران ایرانی در عراق رخ می‌دهد.

سوم شهریور‌ماه نیز، یک اتوبوس حامل زائران ایرانی در منطقه جومانگ استان اربیل در اقلیم کردستان عراق، طعمه حريق شد که تلفات جانی در پی نداشت.

22 تیرماه نیز بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی کاروان غیرمجاز در مسیر سامرا، 3 نفر کشته و تعدادی از زائران مجروح شدند.

سال گذشته نیز سالی خونین برای مسافران اربعین بود.

در پر قربانی‌ترین حادثه سال 1401، در شهریورماه، چهارده زائر اربعین که عازم کربلا بودند بر اثر سانحه رانندگی در جاده بخش الشوملی در استان بابل عراق جان باختند.

مقامات ایران، نبود زیرساخت‌های کافی و ایمن برای پذیرش حجم انبوه زائران در عراق، فرسودگی ناوگان‌های حمل مسافر جاده‌ای، غیر‌ایمن بودن جاده‌های عراق و بی‌احتیاطی رانندگان را از جمله دلایل ازدیاد حوادث رانندگی در جاده‌های عراق می‌دانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size