وزیر نفت ایران افزایش قیمت بنزین را تا پایان سال جاری منتفی دانست

جواد اوجی: تا پایان شهریور ماه جاری، تولید نفت خام ایران به 3.4 میلیون بشکه در روز خواهد رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جواد اوجی، وزیر نفت ایران چهارشنبه، یکم شهریور، در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت که «هیچگونه افزایش قیمتی در سوخت نخواهیم داشت و همه پالایشگاه‌ها با ظرفیت کامل در حال کار هستند.»

به گزارش خبرگزاری‌های رسمی ایران، اوجی ذخایر سوخت کشورش را 150 میلیون لیتر اعلام و با متهم کردن برخی رسانه‌ها، تصمیم دولت برای گران کردن بنزین را «شایعه» خواند.

او با تکذیب «واردات بنزین از روسیه» همچنین تاکید کرد که «در تمامی جایگاه‌های بنزین کشور، عملیات سوخت‌گیری و سوخت‌رسانی در حال انجام است.»

طی هفته‌های گذشته تصاویر و ویدیوهایی از برخی مناطق ایران در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شد که نشان می‌داد صف‌های کیلومتری در جایگاه‌های سوخت تشکیل شده و تعدادی از جایگاه‌ها با مخازن خالی از سوخت، در انتظار تعیین تکلیف قیمت بنزین هستند.

جواد اوجی
جواد اوجی

برخی از خبرگزاری‌های داخلی و بین‌المللی گزارش دادند که روسیه به عنوان تامین کننده اصلی بنزین ایران، در واکنش به تعامل تهران و واشینگتن برای تبادل زندانیان و متعاقباً آزادی بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران، که گفته می‌شود خشم کرملین را برانگیخته، صادرات بنزین به ایران را متوقف کرده است.

وزیر نفت ایران اما روز چهارشنبه ضمن رد چنین ادعاهایی نیز وعده داد که تا پایان شهریور‌ماه جاری، تولید نفت خام کشورش به 3.4 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

اوجی همچنین تاکید کرد که «امسال نسبت به سال گذشته ذخایر سوخت بیشتری داریم و دولت هم هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت سوخت ندارد.»

صاحب‌نظران معتقدند، سرعت عمل دولت در تامین سوخت مورد نیاز جایگاه‌ها و عقب‌نشینی از افزایش قیمت بنزین، موقتی و با هدف جلوگیری از تشدید فضای اعتراضی در آستانه سالگرد مهسا امینی و نیز تعدیل فضای پیش از برگزاری انتخابات آتی صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size