خبرگزاری «تسنیم»: ایران به فناوری ساخت موشک کروز سوپرسونیک دست یافت

رسانه‌های ایرانی چندی پیش اطلاع دادند که بلندترین موشک کروز دریایی ایران با برد 1000 کیلومتر تحویل نیروهای دریایی ارتش و سپاه شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «تسنیم»، گزارش داد که متخصصان صنعت دفاعی ایران به «فناوری طراحی و ساخت موشک‌ کروز سوپرسونیک» موسوم به «مافوق صوت» دست یافته‌اند.

تسنیم، چهارشنبه، 18 مرداد خاطرنشان کرده است که این موشک‌ها «نسل جدیدی از موشک‌های کروز ایرانی» بوده و هم اکنون «در حال گذراندن آزمایش‌های» خود هستند.

گزارش تسنیم افزوده که با دستیابی به این فناوری، «سرعت موشک‌های کروز ایرانی به صورت چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد و مقابله با این موشک‌ها به‌شدت دشوار خواهد بود.»

بنا به این گزارش، موشک‌های کروز ایرانی تا پیش از این از «یک موتور راکتی برای تامین شتاب اولیه» و سپس «موتورهای توربوجت» ساخت داخل به‌نام‌ «طلوع» برای فاز پیمایشی حرکت خود استفاده می‌کردند.

رسانه‌های ایرانی چندی پیش هم اطلاع دادند که بلندترین موشک کروز دریایی ایران با برد 1000 کیلومتر و با قابلیت حمله به اهداف دریایی در زاویه 360 درجه تحویل نیروهای دریایی ارتش و سپاه شده است.

برنامه موشکی و پهپادی ایران تحت تحریم کشورهای غربی قرار دارد و تهران متهم شده که به روسیه در جنگ اوکراین تسلیحات تهاجمی به‌ویژه پهپاد تحویل داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید