ضرب و شتم معلولان در مرکز توانبخشی بوشهر؛ «لغو مجوز» و «بازداشت یک نفر»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان بهزیستی ایران با افزایش انتقادها در شبکه‌های اجتماعی از ضرب‌‌وجرح معلولان ذهنی در مرکز توانبخشی «نیلوفران آبی» در بوشهر از لغو مجوز این مرکز خبر داد.

در همین راستا مهدی مهرانگیز، رئیس کل دادگستری بوشهر، اعلام کرد: «دستور بازداشت یکی از افرادی که اقدام به ضرب‌وشتم معلولان کرده صادر شده است».

او افزود، برای مرکز نگهداری معلولان در سازمان بهزیستی و دستگاه قضایی «پرونده کیفری تشکیل شد».

بهزیستی شنبه چهاردهم مرداد، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، با لغو مجوز این مرکز، معلولان این مرکز به مراکز دیگر منتقل خواهد شد.

«کمپین معلولان» اخیرا در صفحه اینستاگرام خود ویدیویی حاوی ضرب‌وجرح معلولان توسط کارکنان مرکز «نیلوفران آبی» منتشر کرد و با تاکید بر پیشینه تخلفات در این مرکز توانبخشی خواستار برکناری مدیر آن شده بود.

این کمپین با اشاره به ضرب‌وجرح معلولان ذهنی در این مرکز نوشته بود: «براساس بیست دقیقه فیلم و گزارشات رسیده به کمپین، در مرکز نگهداری و توانبخشی نیلوفران آبی بوشهر، معلولان مورد ضرب‌ و جرح، اذیت‌ و آزار و بدرفتاری وحشتناک وهمچنین سوءتغذیه و وضعیت بد بهداشتی قرار دارند.»

هر چند گفته می‌شود این فیلم مربوط به سال گذشته است اما انتشار این تصاویر موجی از خشم را در بین مردم به ویژه اهالی استان بوشهر ایجاد کرد و مردم خواستار برخورد جدی با متخلفین و این مرکز نگهداری معلولان شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید