سفیر معیّن ایران در سعودی: توسعه روابط ریاض و تهران به نفع منطقه خواهد بود

عنایتی گفت که ایران قطعاً نیازمند امضای سند‌های اجتناب از اخذ مالیات مضاعف، تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری متقابل، موافقت‌نامه گمرکی با سعودی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

علیرضا عنایتی، سفیر معیّن ایران در سعودی در اظهاراتی گفت که توسعه مناسبات دوجانبه ایران و سعودی در منطقه خلیج مقدمه‌ای برای همکاری چندجانبه کشورها با همدیگر است.

عنایتی، دوشنبه هشتم مرداد، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری «تسنیم» گفت که «روابط ایران و سعودی می‌تواند پیامدهای مهمی برای صلح، ثبات، استقلال و تقویت فرهنگ گفت‌وگو در منطقه ایجاد کند.»

سفیر جمهوری اسلامی در سعودی افزود ازسرگیری روابط بین تهران و ریاض منافعی را هم برای دو کشور، هم برای منطقه و هم در محیط فرامنطقه در پی خواهد داشت.

او در ادامه گفت که ایران قطعاً نیازمند امضای سند‌های اجتناب از اخذ مالیات مضاعف، تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری متقابل، موافقت‌نامه گمرکی با سعودی است.

ایران در 6 ژوئن سفارت خود در ریاض را پس از سه ماه از امضای توافقنامه میان دو کشور و برقراری روابط مستقیم دیپلماتیک دوجانبه بازگشایی کرد.

تهران، علی‌رضا عنایتی را به عنوان سفیر خود در سعودی تعیین کرد. عنایتی پیشتر دستیار وزیر خارجه و سفیر سابق ایران در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی در کویت بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید