«فراز دیلی»: افزایش اجاره خانه تهرانی‌ها را به کرایه کانتینر وا داشته است

پیش از این گزارش‌هایی از پشت‌بام خوابی، ماشین‌خوابی و حتی گورخوابی در ایران به‌دلیل افزایش اجاره بها در تهران منتشر شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه اینترنتی «فراز دیلی» در ایران طی گزارشی میدانی به وضعیت بحرانی قیمت مسکن و ناتوانی از پرداخت اجاره‌بها توسط اجاره‌نشینان در تهران پرداخته و نوشته هزاران خانواده تهرانی وسایل خود را در انبارها و کانتینرهای اطراف شهر انبار کرده و به شهرستان‌ها بازگشته‌اند.

«فراز دیلی»، شنبه 7 مرداد نوشت که اگر به انبارهای کانتینری اطراف تهران سری بزنید، تعداد کانتینرهایی که برای «انبار وسیله‌ها و اثاثیه منزل» اجاره شده، توجه شما را جلب خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، در سال‌های قبل، «این کانتینرها بیشتر برای انبار تجهیزات کارگاه‌ها، مطب‌ها و دفاتر اداری» مورد استفاده قرار می‌گرفت اما با افزایش قیمت اجاره خانه در تهران، بسیاری از آنها برای انبار اثاث خانه‌ها استفاده می‌شود.

در این گزارش، آمده که 70 درصد درآمد شهروندان ساکن تهران، صرف اجاره مسکن می‌شود و بسیاری از خانواده‌ها دیگر «حتی توان اجاره یک واحد با حداقل متراژ را هم ندارند و به ناچار اسباب و اثاثیه خود را در کانتینرهای حاشیه‌ پایتخت انبار می‌کنند و خودشان به خانه پدر و مادر باز می‌گردند یا به شهرستان مهاجرت می‌کنند.»

این روزنامه در گفتگو با یکی از انبارداران اطراف تهران، نوشته است: «بسیاری از خانواده‌ها، اثاث منزل‌شان را با قراردادهای یک‌ساله و دوساله در کانتینرها انبار می‌کردند اما پس از پرداخت کرایه ماه اول، دیگر خبری از پرداخت‌های بعدی نبود. یعنی در واقع، خانواده‌های به حاشیه‌رانده‌شده یا ناچار به مهاجرت، پس از کوچ اجباری قید وسایل و اثاثیه منزل‌شان را می‌زنند.»

این روزنامه اینترنتی همچنین نوشته است که تقاضای خانوارهای تهرانی برای انبار اثاثیه منزل‌شان به قدری افزایش پیدا کرده که پیدا کردن کانتینرهای خالی را با مشکل مواجه کرده است.

پیش از این گزارش‌هایی از پشت‌بام خوابی، ماشین‌خوابی و حتی گورخوابی در ایران به‌دلیل افزایش اجاره بها در تهران منتشر شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید