انفجار مخازن بزرگ فرآورده‌های نفتی در بندرعباس 8 مصدوم بر جای گذاشت

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان: در رابطه با این آتش‌سوزی پرونده قضایی تشکیل شده و فعلا امکان اعلام دقیق علت آتش‌سوزی وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری‌های ایران گزارش دادند که سه مخزن بزرگ فرآورده‌های نفتی در شرکت «نفت آفتاب»، واقع در شهرک صنعتی خلیج در بندرعباس بر اثر وقوع انفجار طعمه حریق شدند.

این آتش‌سوزی که گسترده توصیف شده، 8 مصدوم در پی داشته که از جمله مصدومان هفت نفر از آتش‌نشانانی بودند که به علت قرار گرفتن در معرض حرارت و گرمازدگی آسیب دیده و تحت درمان قرار گرفتند.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و سه دستگاه آمبولانس از پایگاه‌های مختلف اورژانس به محل اعزام شده و میزان خسارت جانی و مالی در دست بررسی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: بر اساس ارزیابی هوایی اورژانس بندرعباس از پنج مخزن همجوار، 2 مخزن منفجر شده و آتش‌سوزی گسترده‌ای رخ داده است.
به گفته او، تمام مراکز درمانی و بیمارستانی در حال آماده‌باش هستند.

خبرگزاری «تسنیم»، نیز به نقل از مدیر روابط عمومی شرکت آفتاب درباره جزئیات این حریق گفت‌: «این حادثه ساعت 15 رخ داده و هنوز علت حادثه مشخص نشده است.»

او با اعلام خبر اطفای کامل آتش‌سوزی تصریح کرد: «خوشبختانه این حادثه جان‌باخته‌ای نداشت و حجم خسارت مالی نیز، کم برآورد می‌شود.»

او افزود: «هم‌اکنون تیم‌های عملیاتی و آتش‌نشانی در محل هستند و عملیات خنک‌سازی و لکه‌گیری مخازن را انجام می‌دهند و اوضاع کاملا تحت کنترل است و هیچ مشکل خاصی وجود ندارد.

در همین حال، علیرضا احمدی منش، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان گفت: «در رابطه با این آتش‌سوزی پرونده قضایی تشکیل شده و فعلا امکان اعلام دقیق علت آتش‌سوزی وجود ندارد.»

وی با بیان اینکه گزارش نهایی حادثه پس از تکمیل تحقیقات به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید، خاطرنشان کرد: «بر این اساس مقرر شد تیم کارشناسی ویژه‌ای در محل حضور یافته و این موضوع را به صورت دقیق بررسی و اظهارنظر کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size