کشته‌شدن دست‌کم یک مامور انتظامی ایران در زاهدان

پیشتر در اواخر خرداد طی درگیری مسلحانه در منطقه عمومی شهرستان هامون یک نیروی بسیجی کشته شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «ایسنا»، صبح شنبه 17 تیر گزارش داد تعدادی افراد مسلح به کلانتری 16 زاهدان حمله کرده که طی آن دست‌کم یک مامور انتظامی کشته شده است.

ایسنا اشاره کرد، «عاملان این حمله مجهز به کمربند انتحاری بودند که دو نفر اقدام به انفجار آن کردند.»

علی‌رضا مرحمتی، معاون امنیتی و انتظامی استان سیستان و بلوچستان هم در گفت‌وگو با «شبکه خبر» ایران گفت که «صبح امروز 4 فرد ناشناس، کلانتری 16 زاهدان را مورد تهاجم تروریستی قرار دادند.»

او‌ اشاره کرد که مهاجمان به «برجک کلانتری وارد شده و در بدو ورود توسط نیروهای انتظامات زمین‌گیر شدند و موفق نشدند وارد کلانتری شوند.»

این مقام امنیتی افزود که افراد مهاجم به وسیله «نارنجک» به کلانتری حمله کرده‌اند و ادامه داد، «عملیات انتحاری» نبوده است.

رسانه‌های ایرانی نام فرد یا افراد کشته‌شده و رده نظامی آنها را اعلام نکردند.

پیش از این، رسانه‌های ایران در 28 خرداد از درگیری «مسلحانه» در مرزهای استان سیستان و بلوچستان بین مرزبانی جمهوری اسلامی با یک گروه مسلح خبر داده‌اند.

روابط عمومی و تبلیغات قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در استان سیستان و بلوچستان ایران، 26 خرداد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد طی درگیری مسلحانه با «اشرار مسلح» در منطقه عمومی شهرستان هامون یک نیروی بسیجی به نام «اردشیر خطیبی» کشته شده است.

فرماندهی انتظامی ایران در 31 اردیبهشت نیز از کشته‌شدن شش نفر از نیروهای مرزبانی، به‌دنبال حمله «افراد مسلح» به برجک مرزبانی «مَزه سر» در سراوان واقع در استان سیستان و بلوچستان و در مرز با پاکستان خبر داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم