ایران: با «حکم قضایی» درصدد توقیف نفتکش ریچموند در تنگه هرمز بودیم

نیروی دریایی آمریکا روز گذشته اعلام کرد که ایران بامداد چهارشنبه 14 تیر درصدد توقیف دو نفتکش در نزدیکی تنگه استراتژیک هرمز بود و به سمت یکی از آنها نیز شلیک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به دنبال گزارش نیروی دریایی ایالات متحده مبنی بر اینکه مانع توقیف دو نفتکش تجاری توسط ایران شده است، سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی تایید کرد که نیروی دریایی ارتش این کشور با «حکم قضایی» قصد توقیف یکی از این نفتکش‌ها را داشته است.

در این بیانیه که صبح پنج‌شنبه منتشر شد آمده است که نفتکش «ریچموند ویجر» با پرچم باهاما با یک شناور ایرانی برخورد کرد ولی «بدون توجه به قوانین بین‌المللی» به ادامه مسیرش پرداخت.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، بر اثر این سانحه، «شناور ایرانی از پاشنه دچار آبگرفتگی و پنج نفر از خدمه آن شناور دچار مصدومیت شدید شدند.»

نیروی دریایی آمریکا روز گذشته اعلام کرد که ایران بامداد چهارشنبه 14 تیر درصدد توقیف دو نفتکش در نزدیکی تنگه استراتژیک هرمز بود و به سمت یکی از آنها نیز شلیک کرد.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، در این بیانیه آمده است که در هر دو مورد، شناورهای نیروی دریایی ایران پس از پاسخ نیروی دریایی آمریکا عقب‌نشینی کردند و هر دو کشتی تجاری به دریانوردی خود ادامه دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید