وزیر خارجه سعودی برای دیدار با مقامات عالی ایرانی وارد تهران شد

ایران در 6 ژوئن سفارت خود در ریاض را پس از سه ماه از امضای توافقنامه میان دو کشور و برقراری روابط مستقیم دیپلماتیک دوجانبه بازگشایی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه ایرانی «العالم»، شنبه 27 خرداد از ورود شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی به تهران، پایتخت ایران خبر داد.

این اولین سفر یک مقام عالی سعودی به ایران پس از سال‌ها قطعی روابط به‌شمار می‌آید.

علی بهادری‌جهرمی، سخنگوی دولت ایران روز گذشته اعلام کرد که وزیر خارجه سعودی به‌زودی به تهران سفر می‌کند و اقدامات لازم برای بازگشایی سفارت سعودی در ایران در سفر او اتخاذ خواهد شد.

خبرنگار «العربیه» هم گزارش داد که قرار است وزیر خارجه سعودی با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری و حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران دیدار کند.

ایران در 6 ژوئن سفارت خود در ریاض را پس از سه ماه از امضای توافقنامه میان دو کشور و برقراری روابط مستقیم دیپلماتیک دوجانبه بازگشایی کرد.

سفارت ایران در ریاض
سفارت ایران در ریاض

تهران، علی‌رضا عنایتی را به عنوان سفیر خود در سعودی تعیین کرد. عنایتی پیشتر دستیار وزیر خارجه و سفیر سابق ایران در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی در کویت بود.

این تحولات پس از سفر ماه آوریل هیئت‌های فنی دو کشور به پایتخت‌های ایران و سعودی با هدف بازگشایی مجدد سفارتخانه‌ها انجام‌ می‌شود.

ریاض و تهران در 10 مارس گذشته با میانجی‌گری چین توافقنامه بازگشایی سفارتخانه‌ها و اجرای توافق‌های پیشین اقتصادی و امنیتی دوجانبه را در پکن امضا کردند.

پس از آن، ایران اعلام کرد که از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی برای سفر به تهران دعوت کرده است.

سعودی نیز متقابلا از رئیس جمهوری ایران برای سفر به ریاض دعوت رسمی به عمل آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید