خبرگزاری «مهر»: 2 پرونده مورد اختلاف ایران و آژانس حل و فصل شد

خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، اخیرا با استناد به تصاویر ماهوار‌ه‌ای، از احداث تونل‌های با عمق زیاد در کوه‌های نزدیک به تاسیسات هسته‌ای نطنز، در مرکز ایران خبر داده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «مهر»، به نقل از منابع آگاه خود مدعی شده، در جریان مذاکره فنی اخیر سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پرونده یکی از مکان‌های مورد مناقشه با آژانس «موسوم به آباده» حل‌ و فصل شده است.

این گزارش که سه‌شنبه نهم خرداد منتشر شده، به «توضیحات فنی» سازمان انرژی اتمی اشاره کرده که در نتیجه آن «ادعاهای آژانس در خصوص کشف ذرات اورانیوم با غنای 83/7 نیز» حل‌ و‌ فصل شده است.

در گزارش‌ها نام سایت آباده در استان فارس به‌عنوان یکی از مکان‌های احتمالی مطرح شده که از نظر آژانس در آن فعالیت‌های مشکوک انجام می‌شده است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، اخیرا با استناد به تصاویر ماهوار‌ه‌ای، از احداث تونل‌های با عمق زیاد در کوه‌های نزدیک به تاسیسات هسته‌ای نطنز، در مرکز ایران خبر داده بود.

در همین رابطه، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم چندی پیش در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» کانادا تصریح کرد، احتمال بازگشت ایران به توافق هسته‌ای موسوم به برجام ضعیف است.

مذاکرات اتمی از آوریل 2021 در وین میان تهران و قدرت‌های جهانی برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» آغاز شد اما با افزایش تنش‌های ایران و آمریکا این مذاکرات بی‌نتیجه ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید