خامنه‌ای در دیدار با سلطان عمان: از ازسرگیری روابط با مصر استقبال می‌کنیم

سلطان عمان روز گذشته در راس هیئتی متشکل از وزرای دفاع، امور خارجه و اقتصاد به دعوت ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران وارد تهران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هیثم بن طارق آل سعید، سلطان عمان، دوشنبه در تهران با علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی دیدار کرد.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، رهبر جمهوری اسلامی درباره «تمایل مصر برای ازسرگیری روابط با جمهوری اسلامی» گفت که «ما از این موضع استقبال می‌کنیم و مشکلی در این زمینه نداریم.»

سلطان عمان روز گذشته در راس هیئتی متشکل از وزرای دفاع، امور خارجه و اقتصاد به دعوت ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران وارد تهران شد.

به گزارش دیوان سلطنتی، این سفر «در چارچوب رایزنی‌ها و هماهنگی‌های مستمر رهبران دو کشو»ر برای گفت‌وگو «درباره تحولات مختلف در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و ارتقای ابعاد همکاری‌ دو کشور در زمینه‌های مختلف و راه‌هایی برای توسعه در خدمت به منافع و آرمان‌های آنها، حال و آینده» انجام می‌شود.

پیشتر علی خامنه‌ای، حمایت خود را از سیاست‌های دولت رئیسی برای گسترش و تقویت روابط با همسایگان و کشورهای منطقه اعلام کرده بود.

خامنه‌ای در دیدار جمعی از دیپلمات‌های ایرانی، سیاست دولت کنونی در برقراری روابط با همسایگان را «بسیار مهم و صحیح» خواند و افزود که «دست‌های بیگانه برای ایجاد مشکل بین ایران و همسایگان فعال است و نباید اجازه داد این سیاست دشمن محقق شود.»

این اولین بار است که رهبر ایران به تحولات منطقه می‌پردازد. به ویژه پس از اینکه سعودی و جمهوری اسلامی در ماه مارس گذشته به توافقی مبنی بر ازسرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارتخانه‌ها دست یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم