درگیری مرزی ایران و افغانستان؛ سفر دو فرمانده نظامی به سیستان و بلوچستان

خبرگزاری‌های ایرانی، شنبه ششم خرداد از وقوع درگیری میان نیروهای طالبان و مرزبانان ایرانی در مرز استان سیستان و بلوچستان ایران و ولایت نیمروز افغانستان خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک روز پس از درگیری‌های مرزی بین نیروهای ایرانی و طالبان، قاسم رضایی، جانشین فرمانده کل انتظامی و کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به منطقه سیستان در استان سیستان و بلوچستان سفر کردند.

قاسم رضایی در جریان این سفر تاکید کرد که «نیروهای طالبان باعث ایجاد درگیری در منطقه زرنج شدند» و گفت: «در مرز مشترک ایران و افغانستان چند باری است که از طرف حاکمان افغانستان اشتباهی رخ می‌دهد، طوری که روز گذشته تیراندازی بی‌جایی از سوی کشور همسایه اتفاق افتاد و اقدام متقابل انجام شد.»

رضایی افزود: «به کشورهای همسایه می‌گوییم مرزهای ما مرزهای دوستی است و نباید اجازه دهیم اتفاق ناگواری پیش آید.»

او در ادامه گفت که در حال حاضر وضعیت مرز بسیار آرام است و شب گذشته هیچگونه تهاجمی اتفاق نیفتاده و موضوع عصر دیروز فیصله پیدا کرده است.

خبرگزاری‌های ایرانی، شنبه ششم خرداد از وقوع درگیری میان نیروهای طالبان و مرزبانان ایرانی در مرز استان سیستان و بلوچستان ایران و ولایت نیمروز افغانستان خبر دادند.

خبرگزاری «ایرنا» خبر داد که در درگیری‌ مرزی صبح دیروز، بر اثر تبادل آتش دو مرزبان ایرانی در پاسگاه مرزی ساسولی در محدوده زابل کشته شده و دو شهروند دیگر زخمی شدند. به گفته «ایرنا» فرمانده پاسگاه ساسولی نیز هفته گذشته توسط طالبان کشته شد.

از سویی سازمان حمل و نقل و راهداری سیستان و بلوچستان از تعطیلی مرز «میلک» تا اطلاع ثانوی خبر داد.

پس از روی کارآمدن طالبان در اوت 2021، چندین بار درگیری‌ پراکنده مرزی بین نیروهای طالبان و مرزبانان ایرانی رخ داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید