رئیس جمهوری ایران به اندونزی سفر کرد

وزارت تجارت اندونزی در بیانیه‌ای تصریح کرد حجم مبادلات تجاری میان ایران و اندونزی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به 54.1 میلیون دلار رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در راستای گسترش تعاملات اقتصادی و سیاسی برای یک سفر دو روزه عازم اندونزی شد و با جوکو ویدودو، رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد.

خبرگزاری رسمی «ایرنا»، سه‌شنبه، دوم خرداد گزارش داد که در جریان این سفر، مقامات ارشد دو کشور دیداری دوجانبه برای گفتگو در مورد ظرفیت‌های بیشتر همکاری‌های تجاری برگزار خواهند کرد.

رئیسی همچنین در این سفر علاوه بر دیدار با رئیس جمهوری اندونزی، با روسای مجلس نمایندگان و مجلس مشورتی این کشور همچنین با تجار و فعالان اقتصادی دو کشور دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

آخرین سفر رسمی دوجانبه روسای جمهور ایران و اندونزی 17 سال پیش انجام شده بود.

چندی پیش وزارت تجارت اندونزی در بیانیه‌ای تصریح کرد حجم مبادلات تجاری میان ایران و اندونزی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به 54.1 میلیون دلار رسیده است. روابط تجاری دو کشور سال گذشته با 23 درصد افزایش نسبت به سال پیشتر از آن به 257.2 میلیون دلار رسید.

از سویی، جونی مارتا، مدیر مذاکرات تجاری با ایران در وزارت تجارت اندونزی با تاکید بر روابط تجاری با تهران گفت که «در تلاش هستیم با امضای قراردادهای تجاری دوجانبه دسترسی به بازارها و افزایش صادرات به خاورمیانه و ایران را امکان‌پذیر سازیم.»

در همین رابطه، رئیس جمهوری ایران در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای اندونزی با اشاره به هدفگذاری انجام‌شده برای رساندن حجم مبادلات تجاری دو کشور به رقم 20 میلیارد دلار خاطرنشان کرد که «دو کشور تصمیم گرفته‌اند مبادلات خود را با ارزهای ملی انجام دهند.»

رئیسی همچنین اشاره کرد که ایران و اندونزی در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی قائل به مبارزه جدی با «یکجانبه‌گرایی» هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید