نورنیوز: کناره‌گیری علی شمخانی از دبیری شورای عالی امنیت ملی قطعی‌ است

علی شمخانی، شهریور 92، توسط حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری وقت، به سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی منصوب و جایگزین سعید جلیلی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

«نور نیوز» رسانه نزدیک به این شورای عالی امنیت ملی ایران خبر داد که کناره‌گیری علی شمخانی، دبیر این نهاد از مقام دبیری «قطعی» است.

این گزارش ساعاتی پس از آن منتشر شد که شمخانی شامگاه یکشنبه در توییتی بیتی از محتشم کاشانی را با مضمون «رفتن» منتشر کرد: «حرفی که در حجاب ز گفت و شنود بود/ آخر به رمز گفت و به ایما شنود و رفت».

Advertisement

«نور نیوز» در گزارشی با اشاره به اینکه در هفته‌های اخیر شایعات زیادی در خصوص قصد شمخانی برای کناره‌گیری از دبیری شورا شنیده می‌شد نوشت که انتشار شعری معنادار از کاشانی در صفحه شخصی او در توییتر نشان می‌دهد که «کناره‌گیری شمخانی از این سمت پس از ده سال قطعی است.»

از سویی «صابرین‌نیوز»، رسانه‌‌ نزدیک به سپاه پاسداران، در پستی «غیررسمی» در کانال تلگرام نوشت احتمال می‌دهد «علی‌اکبر احمدیان به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی منصوب شود».

تا لحظه تنظیم خبر اظهارنظر رسمی درباره کناره‌گیری این مقام جمهوری اسلامی منتشر نشده و خبرگزاری‌های «فارس» و «تسنیم» با بازنشر گزارش «نور نیوز» نوشته‌اند که شمخانی از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

علی شمخانی، شهریور 92، توسط حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری وقت، به سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی منصوب و جایگزین سعید جلیلی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید