ایران 19 مکان تاریخی را در معرض فروش می‌گذارد

به نوشته تایمز، «کمبود منابع و اقتصاد بیمار جمهوری اسلامی» باعث شده تا بسیاری از ارزشمندترین ثروت‌های تاریخی این کشور رو به نابودی روند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایران به‌ منظور کاهش بدهی‌های خود، برخی از کهن‌ترین گنجینه‌های تاریخی این کشور را برای فروش به حراج آنلاین گذاشت.

به گزارش روزنامه «تایمز»، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی، درنظر دارد 19 مکان تاریخی را در 22 مه در معرض فروش بگذارد.

ارگ تاریخی راین یکی از مهم‌ترین اماکنی که در این فهرست قرار گرفته، ارگ‌ تاریخی راین در استان کرمان است. این قلعه با قدمتی 1000 ساله به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شده است.

اقامتگاه ییلاقی ناصرالدین شاه قاجار یکی دیگر از اماکنی است که جمهوری اسلامی قصد فروش آن را دارد. این سازه تاریخی که در مالکیت وارثان ناصرالدین شاه قرار داشت، پس از انقلاب 57 توسط جمهوری اسلامی مصادره شد.

به نوشته تایمز، «کمبود منابع و اقتصاد بیمار جمهوری اسلامی» باعث شده تا بسیاری از ارزشمندترین ثروت‌های تاریخی این کشور رو به نابودی روند.

تایمز گزارش داده است، ایران به‌دنبال فروش برخی از جزیره‌های خود و استان نفت‌خیز خوزستان است تا در مقابله با تحریم‌های غربی از بدهی‌های خود کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، ایران چندین دارایی دولتی دیگر را نیز در معرض فروش خواهد گذاشت.

تحریم کشورهای غربی و اعتراضات سراسری مردم این کشور از شهریور 1401، ریال به عنوانی که پول ایران را به کاهش‌ترین ارزش خود رسانده است.

نگرانی‌هایی نیز از سرمایه‌گذاری‌ خارجی کشورهایی مانند چین که از تحریم‌های غرب پیروی نمی‌کنند، وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید