آتش‌سوزی در نفتکشی که پیشتر نفت ایران را به چین منتقل می‌کرد

یک فعال رسانه‌ای ایرانی مدعی شد که روز دوشنبه نفتکش غول پیکر ‎افراماکس ایرانی حامل نفت جمهوری اسلامی در حوالی مالزی دچار ‎انفجار و آتش‌سوزی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات دریایی مالزی اعلام کردند در جستجوی سه خدمه مفقود شده از یک نفتکش هستند که روز دوشنبه یازدهم اردیبهشت در آب‌های ساحل جنوبی این کشور دچار حریق شد.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، این کشتی که حداقل از اواسط سال 2022 برای حمل نفت ایران به چین استفاده شده بود، آخرین بار نفت خام ایران را در اواخر ژانویه به بندر شرقی چینگدائو در چین تحویل داد.

آژانس اجرای دریایی مالزی موسوم به «MMEA» گزارش داد این کشتی موسوم به «پابلو» که از چین به سنگاپور برای دریافت نفت خام در حرکت بود، حامل بار نبود و هیچ گزارشی از نشت نفت گزارش نشده است.

در همین رابطه، کانال سپاه پاسداران در «تلگرام» به نقل از رضا عباسی، فعال رسانه‌ای نوشت: «روز دوشنبه 11 اردیبهشت نفتکش غول پیکر ‎افراماکس ایرانی حامل نفت جمهوری اسلامی ایران در حوالی مالزی دچار ‎انفجار و آتش‌سوزی شده است.»

به گفته این فعال رسانه‌ای، «هنوز علت این حادثه اعلام نشده اما با توجه به تنش نفتی اخیر میان ایران و ایالات متحده، احتمال خرابکاری و حمله خارجی وجود دارد.»

با این حال هیچ کدام از رسانه‌های رسمی ایران چنین ادعایی را رد یا تایید نکردند.

لیزان ابراهیم، یک مقام ارشد «MMEA» به خبرگزاری «رویترز» گفت، این احتمال وجود دارد که «سه خدمه مفقودشده نفتکش مذکور در کشتی باشند.»

طبق گزارش مقامات مالزی، 25 خدمه باقیمانده این نفتکش نجات یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size