جزئیات ماجرای محضردار بهبهانی که شوهر منشی خود را به قتل رساند

مظنون پس از 4 روز از ارتکاب قتل توسط مأموران آگاهی بازداشت شده و به جرم خود اعتراف می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در خبری که با یک ماه تأخیر توسط رسانه‌های ایران منتشر شد، یک روحانی در شهرستان بهبهان، شوهر منشی خود را به ‌صرف پذیرایی به دفتر خود دعوت کرد و سپس او را با ضربات چاقو به قتل رساند.

این حادثه 19 اسفند 1401 رخ داد، روزنامه «اعتماد»، اولین رسانه بود که این گزارش را با یک ماه تأخیر، دوشنبه 14 فروردین منتشر کرد.

این روحانی که به گفته اعتماد، «از منسوبین یکی از افراد سرشناس بهبهان» است، یک دفترخانه ثبت ازدواج در این شهر دارد. تصویری منتسب به این روحانی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

بررسی‌های «العربیه فارسی» نیز نشان می‌دهد که نام خانوادگی این روحانی «مرتضوی» است و عقد ازدواج بسیاری از زوج‌های بهبهانی توسط او خوانده شده است.

بر اساس گزارشی که روزنامه «اعتماد» منتشر کرد، مرتضوی حدود چهار سال منشی دفتر ثبت ازدواج خود را صیغه کرده بود. پس از پایان دوره صیغه، منشی او که با هویت «س.ط» از او یاد شده، تصمیم می‌گیرد با مردی چهل ساله به نام «حسین خلفی» ازدواج کند.

منابع محلی به اعتماد گفته‌اند، حسین خلفی برای اولین بار منشی را دفتر مرتضوی دیده بود. عقد این زوج نیز توسط همین روحانی شیعه خوانده می‌شود.

با گذشت دو ماه از ازدواج قربانی و «س.ط»، مرتضوی با مقتول تماس می‌گیرد و از او می‌خواهد برای دریافت سند ازدواج به دفتر او مراجعه کند.

این تماس تلفنی یکی از مدارکی بود که بعدها اداره آگاهی شهرستان بهبهان، با استناد به آن موفق شد مظنون اصلی این پرونده را بازداشت کند.

قاتلی که بر قربانی نماز میت خواند

حسین خلفی، جمعه 19 اسفند به دفتر مرتضوی مراجعه می‌کند. به گفته «اعتماد»، جزئیات دقیقی از اعترافات مرتضوی منتشر نشده است، اما بر اساس اظهارات منابعی که با اعتماد مصاحبه کرده‌اند، این روحانی برای تبریک ازدواج با قهوه از قربانی خود پذیرایی می‌کند. حسین خلفی از طریق نوشیدن قهوه مسموم و بیهوش می‌شود و مظنون نیز او را با ماشین به سمت جاده «شیرعلی» در اطراف بهبهان می‌برد.

علت مرگ قربانی ضربات چاقو اعلام شده است. گزارش‌های تأییدنشده‌ای نیز منتشر شده است که بر اساس آن، مظنون پس از قتل حسین خلفی، او را «غسل» داده، نماز میت برای او خوانده و او را دفن می‌کند.

اگرچه جزئیات متفاوتی درباره این حادثه منتشر شده است، اما مقامات محلی قتل این شهروند بهبهانی توسط مرتضوی را تأیید کرده‌اند.

گزارش اعتماد افزوده است، مظنون پس از 4 روز از ارتکاب قتل، توسط مأموران آگاهی بازداشت شد و به جرم خود اعتراف کرد.

رستم عیدی‌پور، سرپرست فرمانداری شهرستان بهبهان در مصاحبه با روزنامه اعتماد تأیید کرد که موضوع قتل صحت دارد، با این وجود علیرضا قاسمی‌نژاد، دادستان بهبهان به اعتماد گفت که «مستقیماً» نمی‌تواند در این زمینه مصاحبه کند.

این پرونده جزئیات مبهم دیگری نیز دارد. از جمله این‌که منشی صیغه‌ای مرتضوی که بعدها زن مقتول شد، توسط اداره آگاهی بازجویی شده است و اکنون در زندان اهواز به سر می‌برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید