کمالوندی: معاون پادمانی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران می‌آید

پس از بازدید گروسی از ایران در اوایل ماه جاری میلادی هر دو طرف بیانیه مشترکی صادر کردند و گفتند که ایران آماده است اطلاعات بیشتری در مورد موارد کشف‌شده اورانیوم ارائه کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بهروز کمالوندی،‌ سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، پنج‌شنبه 25 اسفند در گفت‌وگو با خبرگزاری ایران از سفر قریب الوقوع ماسیمو آپارو، معاون پادمانی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران خبر داد.

کمالوندی گفت، طی روزهای آینده او و آپارو گفتگو در مورد برنامه هسته‌ای ایران را دنبال خواهند کرد و افزود که «این گفتگوهای پادمانی و فنی در چارچوب بیانیه مشترک سازمان و آژانس که چندی قبل به دنبال سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران منتشر شد، صورت می‌گیرد.»

Advertisement

پیشتر کمالوندی، در یک نشسته خبری درباره توافق با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیرامون سه مکان پنهانی ایران که در آنها آثار غنی‌سازی پیدا شده بود، گفته بود که «توافق انجام شده و قرار است اگر سوالات بیشتری هم وجود دارد، پاسخ دهیم و با هم صحبت کنیم».

پس از بازدید گروسی از ایران در اوایل ماه جاری میلادی، هر دو طرف بیانیه مشترکی صادر کردند و گفتند که ایران آماده است اطلاعات بیشتری در مورد موارد کشف‌شده اورانیوم ارائه کند و اجازه نظارت بیشتر در رابطه با توافق هسته‌ای 2015 را بدهد.

این دیدار در پی گزارش فصلی محرمانه آژانس در پی کشف آثار اورانیوم غنی‌شده 83.7 درصدی در سایت «فردو» صورت گرفت. ایران این موضوع را «خطا» انجام شده توسط کارکنان خواند ولی آژانس در گزارش خود تاکید کرده که دو آبشار سانتریفیوژ به نحوی تغییر کرده بودند تا درصد غنای بالاتری را ایجاد کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم