گزارش وزارت خارجه آمريكا: رفتارهای تروریستی ایران در دوران بایدن افزايش يافته است

در سال 2021 که دولت بایدن نیروهای آمریکایی را از افغانستان بیرون کشید، ایران به طالبان تسلیحات و پشتیبانی ارائه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«گزارش تروریسم جهانی 2021» وزارت امور خارجه ایالات متحده نشان می‌دهد که «رفتارهای تروریستی» جمهوری اسلامی ایران در اولین سال رئیس‌جمهور شدن جو بایدن در آمریکا افزایش چشمگیری داشت.

بر اساس این گزارش که نسخه‌ای از آن به دست وبسایت «واشینگتن فری‌بیکن» رسیده است، با دستیابی به «منابع نقدی بیشتر»، رژیم ایران از «توطئه‌های تروریستی» در آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی حمایت کرد.

سپاه پاسداران ایران در سال 2021 از هشت گروه تروریستی تحت تعقیب ایالات متحده حمایت کرد، از طریق شبه‌نظامیان نیابتی خود به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه حمله و توطئه‌های تروریستی در پنج قاره را تامین مالی کرد.

بر اساس گزارش وزارت خارجه آمریکا، در سال 2021 که دولت بایدن نیروهای آمریکایی را از افغانستان بیرون کشید، رژیم ایران به طالبان «تسلیحات و پشتیبانی» ارائه کرد.

در این گزارش همچنین آمده است که گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران در عراق «بیش از 100 حمله با بمب‌های دست‌ساز» علیه ائتلاف آمریکایی انجام دادند. این نیروهای شبه‌نظامی در سال 2021 همچنین «حداقل 40 حمله غیرمستقیم» علیه منافع ایالات متحده در عراق انجام دادند.

این حملات شامل هجوم فوریه 2021 می‌شود که منجر به کشته‌شدن یک پیمانکار آمریکایی در عراق شد. تنها دو روز پس از آن حادثه، دولت بایدن طرحی برای لغو تمامی تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه رژیم ایران و برداشتن محدودیت‌های سفر برای دیپلمات‌های ایرانی مستقر در نیویورک را به اجرا گذاشت.

بر اساس گزارش تروریسم وزارت خارجه آمریکا، در طول سال 2021، سپاه پاسداران در عراق و سوریه، جایی که جمهوری اسلامی در حال تقویت دیکتاتوری بشار اسد است، «دخالت فعال» داشت.

بر اساس این گزارش، رژیم ایران همچنان به حمایت از چندین گروه تروریستی که تحت تعقیب ایالات متحده هستند ادامه می‌دهد. تهران به این گروه‌ها کمک مالی می‌کند، آنها را آموزش می‌دهد، و تجهیزات و تسلیحات در اختیار آنها می‌گذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید