فرماندهی انتظامی مدعی بازداشت بیش از 110 نفر در رابطه با مسمومیت‌ دانش‌آموزان شد

سخنگوی فراجا گفته است شماری از مسمومیت‌ها، «واقعی» و بخش عمده دیگر متاثر از «عوامل روان شناختیِ مبتنی بر ترس و سرایتِ روانی» بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی فرماندهی انتظامی ایران مدعی بازداشت بیش از 110 نفر در رابطه با مسمومیت‌ سریالی دانش‌آموزان شد و گفت این افراد توسط سازمان اطلاعات فراجا شناسایی و دستگیر شده‌اند.

منتظرالمهدی توضیح بیشتری درباره هویت بازداشت‌شدگان نداده است.

Advertisement

سخنگوی فراجا همچنین گفت شماری از مسمومیت‌ها، «واقعی» و بخش عمده دیگر متاثر از «عوامل روان شناختیِ مبتنی بر ترس و سرایتِ روانی» بوده است.

او «هیجان‌طلبی دانش‌آموزان» و استفاده از بمبک‌های بدبو و موارد مشابه را از عوامل اصلی مسمومیت‌ها عنوان کرد.

منتظرالمهدی گفت: «حدود نه هزار بمبک بدبو جمع‌آوری و از فروش آن جلوگیری به عمل آمد» و تاکید کرد که برخی واردکنندگان عمده که این مواد را از طریق «کشورهای همجوار» وارد کرده بودند، بازداشت شدند.

وزارت کشور جمهوری اسلامی، شنبه 20 اسفند در بیانیه‌ای در خصوص مسمومیت‌های مشکوک در مدارس مدعی شده بود بیش از 100 نفر از «عوامل مؤثر» در این حمله‌ها را بازداشت کرده است.

در این بیانیه ادعا شده بود شماری از این افراد «از روی شیطنت یا ماجراجویی و با هدف تعطیلی کلاس درس وتحت تاثیر فضای روانی ایجاد شده دست به اقداماتی نظیر استفاده از مواد بدبو و بی‌خطر و ... زده‌‌اند» و اقدام شماری دیگر «با هدف ایجاد رعب و وحشت» و «ایجاد بدبینی» بوده است.

حملات شیمیایی به مدارس دخترانه و سپس برخی خوابگاه‌های دختران دانشجو از حدود چهارماه پیش از شهر قم و بروجرد آغاز شد و به مرور به کل ایران گسترش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم