اندیشکده آمریکایی: مسموم‌سازی دختران ثابت می‌کند که رژیم ایران تغییرناپذیر است

جمهوری اسلامی سال‌هاست در کار نظارتی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سنگ‌اندازی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اندیشکده «آمریکن انترپرایز اینستیتوت» در مقاله‌ای نوشته مسموم‌سازی دختران مدرسه‌ای در ایران که به نظر می‌رسد تواسط عوامل جمهوری اسلامی انجام شده باشد، آشکارا نشان می‌دهد که این رژیم «تغییرناپذیر» است، و بر این مبنا دولت بایدن باید دست از «مماشات» بردارد و با رژیم ایران برخورد جدی کند.

به گفته این اندیشکده، اظهارات حلقه داخلی رژیم درباره منشأ این مسمومیت‌ها متناقض بوده است، و به این دلیل که ردیابی مواد فرّار مانند گاز امری پیچیده است، ممکن است دلیل واقعی اینکه این قضیه از کجا آب می‌خورد هرگز روشن نشود.

از سوی دیگر، ادعاها مبنی بر اینکه بخشی از خود رژیم برای «تلافی» علیه دختران مدرسه‌ای که در تظاهرات ضدحکومتی فعال بوده‌اند، مسموم‌سازی آنها را ترتیب داده است، می‌تواند جلوی علاقه دولت ایران به پیگیری جدی این موضوع را بگیرد.

در جایی که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از سازمان ملل خواسته تا درباره مسمومیت‌ دختران در ایران تحقیق کند، «واکنش دم‌دستی» رژیم به این «حملات شنیع» چشم‌انداز تیره‌ای برای موفقیت بازرسان بین‌المللی ترسیم می‌کند.

به گفته این اندیشکده، جمهوری اسلامی همانطور که سال‌هاست در کار نظارتی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سنگ‌اندازی می‌کند، می‌تواند در تحقیقات سازمان ملل درباره مسموم‌سازی دختران نیز سنگ‌اندازی کند، چرا که این رژیم اصولا به «حاکمیت قانون» هیچ علاقه‌ای ندارد.

آمریکن انترپرایز می‌گوید: «بارها شنیده‌ایم که حقوق زنان در رأس دغدغه‌های دولت بایدن قرار دارد. با این حال، این دولت کماکان تخلفات تهران در این باره را نادیده می‌گیرد، که باعث می‌شود مردم ایران بهای سنگین آن را بپردازند.»

این اندیشکده در پایان نتیجه می‌گیرد: «زمان آن فرا رسیده که دولت بایدن حرف و عملش را یکی کند و بفهمد که رژیم ایران هرگز علاقه‌ای به تغییر ندارد. این یک رژیم شرور است که صرفاً دغدغه بقای خود را دارد، و دست به هر کاری خواهد زد تا حیاتش را طولانی کند، حتی اگر به معنای نابودی مردم ایران باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size