نتانیاهو سخنان گروسی در غیرقانونی‌بودن حمله به تاسیسات اتمی ایران را «بی‌ارزش» دانست

نخست‌وزیر اسرائیل: آیا برای ایران که آشکارا خواستار نابودی ما است، جایز است ابزار کشتار ما را تدارک ببیند؟ آیا باید از خود دفاع نکنیم؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اسرائیل، یکشنبه 14 اسفند در واکنش به اظهارات رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که گفته بود هرگونه حمله اسرائیل یا آمریکا به تاسیسات هسته‌ای ایران، غیرقانونی است، این اظهارات را «بی ارزش» توصیف کرد.

گروسی شنبه در جریان سفر به تهران در تلاش برای تسهیل مذاکرات متوقف‌شده پیرامون تمدید برجام گفت: «هر گونه حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای، غیرقانونی است.»

Advertisement

این اظهارات گروسی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد تهدید اسرائیل و آمریکا به حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران در صورت به بن‌بست رسیدن تلاش‌های دیپلماتیک برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتمی، بیان شد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل یکشنبه در سخنانی که از تلویزیون پخش شد، گفت: «رافائل گروسی فردی ارزشمند است که سخنی ‌بی‌ارزش بیان کرد.»

نتانیاهو افزود: «خارج از کدام قانون؟ آیا برای ایران که آشکارا خواستار نابودی ما است، جایز است ابزار کشتار ما را تدارک ببیند؟ آیا نباید از خود دفاع کنیم؟ بدیهی است که مجاز به انجام این کار هستیم.»

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شنبه اعلام کرد که گروسی تضمین‌های اساسی از ایران دریافت کرده است، مبنی بر این که با تحقیقات متوقف‌شده از مدت‌ها پیش در مورد ذرات اورانیوم پیداشده در سایت‌های اعلام‌نشده، همکاری و دوربین‌های نظارتی برچیده‌شده را بار دیگر نصب خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم