«انجمن قلم» خواستار توقف فشارها علیه اعضای «کانون نویسندگان ایران» شد

انجمن جهانی قلم، انجمن قلم آمریکا، انجمن قلم ترکیه، انجمن قلم افغانستان، انجمن قلم فرانسه و انجمن قلم آلمان از جمله امضاکنندگان این بیانه هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

35 نهاد انجمن قلم با انتشار بیانیه‌ای، ضمن استقبال از آزادی آرش گنجی و رضا خندان مهابادی، دو نویسنده محبوس در ایران، خواستارتوقف فشارها علیه «کانون نویسندگان ایران» و آزادی اعضای آن از زندان‌های جمهوری اسلامی شدند.

این بیانیه که دوشنبه 8 اسفند منتشر شد، تأکید می‌کند که هیچ کس نباید به «جرم» نویسندگی، ترجمه کتاب یا فعالیت علیه سانسور به زندان محکوم شود.

انجمن جهانی قلم، انجمن قلم آمریکا، انجمن قلم ترکیه، انجمن قلم افغانستان، انجمن قلم فرانسه و انجمن قلم آلمان از جمله امضاکنندگان این بیانه هستند.

این بیانیه «کانون نویسندگان ایران» را نهادی توصیف کرده که در «صف مقدّم» علیه سانسور دولتی ایستاده و اعضای آن سال‌ها تحت اذیت و آزار مقامات جمهوری اسلامی بوده‌اند.

بر اساس این بیانیه، مقامات جمهوری اسلامی با بازداشت اعضای کانون نویسندگان ایران تلاش می‌کنند تا این «صدای ضروری» که بازتاب خواسته‌های «جامعه مدنی و ادبی» ایران است را خاموش کنند.

نویسندگان این بیانیه از مقامات جمهوری اسلامی خواسته‌اند تا «بدون هیچ شرطی» پرونده اتهامات نویسندگان ایرانی را بسته و علی اسداللهی، شاعر و کیوان مهتدی، نویسنده بازداشتی را از زندان آزاد کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید