گزارش «فاکس نیوز» از «مشاوره اجباری» به دانشجویان ایرانی برای حجاب

دانشگاهیانی که قوانین جمهوری اسلامی درباره حجاب اجباری را نقض می‌کنند، ملزم به شرکت در جلسات مشاوره اجباری خواهند بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های دانشگاهی در ایران از احضار دانشجویان در برخی شهرها برای شرکت در جلسه‌های «مشاوره اجباری» به‌دلیل «عدم رعایت حجاب اجباری» خبر داده‌اند.

به گفته «فاکس نیوز»، در جایی که بسیاری از زنان ایران طی چند ماه اخیر در اعتراض به قانون حجاب اجباری حجاب خود را برداشته‌اند، و در حالی که اعتراضات مردمی مدتی است از شدت و حدت افتاده است، اما برخی از نشانه‌های مقاومت در برابر رژیم، به‌ویژه در میان دانشجویان و دانشگاهیان کماکان ادامه دارد.

بر اساس اطلاعاتی که به فاکس نیوز رسیده است، دانشگاه شیراز با ارسال اطلاعیه‌ای به دانشجویان خود، برداشتن حجاب و نداشتن «پوشش مناسب دانشجویی» را «تخلف» اعلام کرده است، و از شورای صنفی دانشجویان ایران خواسته در صورت مشاهده هرگونه تخلفی مراتب را به مقامات گزارش دهد.

بر اساس گزارش‌ها، اطلاعیه‌های مشابهی توسط دانشگاه‌های سراسر ایران از جمله دانشگاه سوره تهران ارسال شده است، که طی آنها از طریق پیامک به دانشجویان دختر دستور داده‌ شده تا در «اردوگاه فرهنگی اجباری» حضور به‌هم رسانند.

دانشگاه‌ها همچنین شروع به اخراج اساتیدی کرده‌اند که به تظاهرات‌های دانشجویی پیوسته‌اند یا به آنها کمک کرده‌اند و خواستار احقاق به حقوق زنان هستند. بسیاری از دانشگاهیانی که قوانین جمهوری اسلامی درباره حجاب اجباری را نقض می‌کنند، ملزم به شرکت در جلسات مشاوره اجباری خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری «هرانا»، تا پایان ماه ژانویه حداقل 700 دانشجو بازداشت شده‌اند و بسیاری از آنها با احکام حبس، شلاق و اخراج مواجه هستند.

در عین حال، بسیاری از زنان ایرانی در اعتراض به قتل مهسا امینی توسط گشت ارشاد جمهوری اسلامی حجاب خود را برداشتند و سوزاندند، که در صورت دستگیری ممکن است به زندان بیفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید