«اعمال محدودیت‌های ناگهانی» در زندان خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

موسوی اخیرا در بیانیه‌ای ضمن تاکید بر عدم کارکرد اصلاحات در ساختار سیاسی این کشور خواستار گذار از قانون اساسی جمهوری اسلامی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نزدیک به میرحسین موسوی، نخست‌وزیر سابق جمهوری اسلامی، خبر از اعمال محدودیت‌های ناگهانی در زندان خانگی او و همسرش زهرا رهنورد دادند.

وب‌سایت «کلمه»، نزدیک به میرحسین موسوی دلیل تشدید محدودیت‌ها را انتشار بیانیه‌های آن‌ها در حمایت از اعتراضات مردمی و «جنبش زن‌ زندگی آزادی» عنوان کرد.

موسوی اخیرا در بیانیه‌ای ضمن تاکید بر عدم کارکرد اصلاحات در ساختار سیاسی این کشور، خواستار گذار از قانون اساسی جمهوری اسلامی شد.

او در این بیانیه که شنبه 15 بهمن منتشر شد، تصریح کرد که جامعه ایران از «اصلاح در چارچوب ساختار موجود» مایوس شده است و «اجرای بدون تنزل قانون اساسی» جمهوری اسلامی به عنوان شعاری که اصلاح‌طلبان در 13 سال گذشته آن را سر می‌دادند، دیگر کارساز نیست.»

او با بیان این‌که «تغییر نظم موجود یا تدوین میثاقی اساساً تازه» از حقوق مردم است، خاطرنشان کرد که ایران آماده «تحولی بنیادین» است.

کلمه در این رابطه نوشت: «در حالی‌که سیزدهمین سال حصر همراهان جنبش سبز آغاز شده است، به‌دنبال انتشار بیانیه‌ها و مواضع اخیر زهرا رهنورد و میرحسین موسوی در ارتباط با جنبش زن، زندگی، آزادی، از عصر یک‌شنبه هفتم اسفند محدودیت‌های ناگهانی در حصر اختر ایجاد شده است.»

این وب‌سایت به جزئیات محدودیت‌های جدید اشاره نکرد اما افزود که درباره جزئیات تشدید محدودیت‌های زندان خانگی برای موسوی و رهنورد اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

میرحسین موسوی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری اخیر در نامه‌ای از نیروهای مسلح جمهوری خواسته بود تا از سرکوب معترضان خودداری کرده و در «سمت» مردم بایستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید