مولوی عبدالحمید: مسمومیت‌ دختران دانش‌آموز انتقام از خیزش زنان است

مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در شهر قم که از 9 آذر در قم آغاز شد و تاکنون صدها دانش‌آموز در 60 مدرسه را راهی بیمارستان کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه مسجد مکی زاهدان در اظهاراتی گفت، مسمومیت دانش‌آموزان دختر در برخی شهرهای ایران، اقدامی برای «انتقام از خیزش» زنان علیه جمهوری اسلامی بوده است.

اسماعیل‌زهی در توییتی ضمن اعلام درخواست برای مجازات عوامل این «جنایت سریالی» تأکید کرد، مسمومیت دختران محصل در شهرهای قم و بروجرد، اقدامی حساب‌شده برای مخالفت با حق تحصیل و آموزش زنان و «انتقام» از خیزش «زن، زندگی، آزادی» بوده است.

Advertisement

مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در شهر قم که از 9 آذر در قم آغاز شد و تاکنون صدها دانش‌آموز در 60 مدرسه را راهی بیمارستان کرده، به شهرهای بروجرد٬ اردبیل٬ تهران و بنابر برخی اخبار تایید نشده مشهد نیز کشیده شده است.

محمدتقی فاضل میبدی، استاد حوزه، یکشنبه هفتم اسفند در مصاحبه با «شبکه شرق» گفت: «عمدی بودن این ماجرا واقعیت دارد. گفته می‌شود گروهی موسوم به هزاره‌گرا مسئول این مسمومیت‌های سریالی در مدارس هستند».

روز گذشته، یونس پناهی، معاون وزیر بهداشت، تایید کرده بود که دلیل مسمومیت «عمدی» دانش‌آموزان دختر٬ تمایل «افرادی» برای تعطیلی مدارس دخترانه بوده است.

با گذشت بیش از سه‌ ماه از موضوع مسمومیت سریالی و پیاپی دانش‌آموزان در ایران، تاکنون دلیل این مسمومیت‌ها به خانواده‌ دانش‌آموزان مسموم‌شده ابلاغ نشده است و تا امروز هر آن‌چه درباره این مسمومیت‌ها منتشر شده فقط مربوط به نشانه‌ها و عوارض مسمومیت است، از جمله «انتشار بویی شبیه بوی نارنگی، سردرد، سرگیجه، سستی و بی‌حسی اعضای بدن، ناتوانی در راه رفتن».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید