فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان برای دومین بار در چهار ماه گذشته تغییر کرد

این حکم توسط احمدرضا رادان که انتصاب خود او در دی‌ماه سال جاری، راهبرد علی خامنه‌ای برای سرکوب اعتراضات بود، امضا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی در حکمی دوستعلی جلیلیان را به عنوان فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تعیین کرد و در اظهاراتی هشدار داد، اقدامات نظامی برای «توسعه امنیت» این استان را افزایش خواهند داد.

این دومین‌بار در چهار ماه گذشته است که مقامات جمهوری اسلامی در اقدامی بی‌سابقه، برای دومین‌بار فرمانده انتظامی این استان را که در مرحله کنونی کانون اعتراضات در ایران است را تغییر داده‌اند .

این حکم توسط احمدرضا رادان که انتصاب خود او در دی‌ماه سال جاری، راهبرد علی خامنه‌ای برای سرکوب اعتراضات بود، امضا شد.

دوستعلی جلیلیان، پیش از این فرمانده انتظامی شهرستان ری در استان تهران بود و تنها چند روز پیش از انتصاب به عنوان فرماندهی کل استان سیستان و بلوچستان، به درجه «سرتیپ دومی» ارتقا یافت.

یک ماه پیش از تعیین احمدرضا رادان به عنوان فرماندهی کل انتظامی کشور، مقامات جمهوری اسلامی احمد طاهری، فرمانده وقت انتظامی این استان را از سِمت خود برکنار کرده و محمدقنبری را به عنوان جانشین او تعیین کردند.

احمدرضا رادان که خود پیشتر عضو سپاه پاسداران بوده است، در مراسم معارفه جلیلیان از تمام نهادهایی که برای مقابله با معترضان نقش ویژه داشته‌اند، قدردانی کرد و گفت، برای اقدامات نیروهای انتظامی، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، بسیج و دادستان استان سیستان و بلوچستان «تعظیم می‌کند.»

سیستان و بلوچستان هر هفته شاهد تظاهرات خیابانی گسترده هزاران معترض در «جمعه‌های اعتراضی» است. مخالفان جمهوری اسلامی در این تظاهرات با سردادن شعار و حمل بنرهای اعتراضی مخالفت خود را با جمهوری اسلامی نشان داده و مطالبات خود را فریاد می‌زنند.

رادان در اظهارات خود هشدار داد که نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی «اجازه عبور از خط امنیت» را به کسی نمی‌دهند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود تأکید کرد، او «پشت سر» ماموران انتظامی و حکومتی در این استان ایستاده است و از آن‌ها حمایت می‌کند.

این اظهارات او به‌نظر پاسخی به خواسته اخیر عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه مسجد مکی زاهدان است. اسماعیل‌زهی خواستار مجازات عاملان و آمران کشتار صد نفر از شهروندان بلوچ در «جمعه خونین» زاهدان شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید