تجمع‌ اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی در شهرهای مختلف ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که قیمت دلار در بازار ایران لحظه‌ای رو به افزایش است، اعتراضات اصناف مختلف از جمله بازنشستگان امروز در چند شهر ادامه داشت.

بازنشستگان تامین اجتماعی شوشتر در استان خوزستان، یک‌شنبه 7 اسفند، در اعتراض به وضعیت نامساعد معیشتی و حقوق‌های ناچیز خود، مقابل سازمان تامین اجتماعی تجمع کردند.

شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز، در اعتراض به وضعیت نامساعد معیشتی و حقوق‌های ناچیز خود، مقابل سازمان تامین اجتماعی تجمع کرده و شعارهایی از جمله «رئیسی دروغگو حاصل وعدهات کو» و «سوریه را رها کن فکری به حال ما کن» سر دادند.

شماری از بازنشستگان صنایع فولاد اصفهان هم امروز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

اخبار مربوط به اعتراضات معیشتی در حالی منتشر می‌شوند که گزارش‌ها از داخل ایران حاکی از تورم شدید و غیرقابل تحمل در قیمت‌های کالاها و اقلام خوراکی حکایت دارد. وب‌سایت «اقتصادنیوز» اخیرا در گزارشی از تورم 70 درصدی مواد خوراکی در ایران خبر داد.

در گزارش اقتصادنیوز آمده است که بنا بر گزارش تورم ماهانه بهمن 1401 از سوی مرکز آمار، بیشترین میزان تورم ماهانه در بخش‌های «گوشت» و «سبزیجات» رقم خورده است. در همین رابطه نرخ تورم در قیمت «گوشت» برابر با 10.5 درصد و «سبزیجات» معادل با 12.4 درصد به ثبت رسیده که بالاترین سطح افزایش در میان تمام اقلام مهم به شمار می‌آید.

در ماه‌های گذشته با انزوای هرچه بیشتر رژیم جمهوری اسلامی به دلیل سرکوب مرگ‌بار شهروندان معترض و کمک تسلیحاتی و فنی این کشور به روسیه در جنگ علیه اوکراین، تحریم‌های بیشتری علیه مقامات و نهادهای وابسته به حکومت از سوی دولت‌های اروپایی، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند اعمال شده است.

در پی این تحریم‌ها، در رکوردی بی‌سابقه، نرخ هر دلار آمریکا در بازار آزاد امروز به 60 هزار و 50 تومان رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید