وکیل جواد روحی: هر سه حکم «اعدام» موکلم «فاقد ادله اثباتی» است

مجید کاوه به وجود دست‌کم 9 ایراد در پرونده این معترض اشاره کرد و گفت که در لایحه فرجام‌خواهى به دیوان عالی کشور به این ایرادات اشاره شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجید کاوه، وکیل جواد روحی، معترض محکوم به سه‌بار اعدام در گفت‌وگو با روزنامه «شرق» با اشاره به اینکه برای روحی پرونده سازی شده و پرونده‌ای که بر اساس آن محاکمه شده است «فاقد ادله اثباتی» است گفت که موکلش در شعبه اول دادگاه انقلاب ساری به سه بار اعدام محکوم شده‌ است.

یکی از این اعدام‌ها بابت اتهام «افساد فی‌الارض از طریق ارتکاب جرائم گسترده علیه امنیت» است. یکی دیگر از احکام اعدام «بابت محاربه، یعنی ارتکاب جرم تخریب و احراق عمدی اماکن» صادر شده و سومین حکم اعدام روحی «بابت ارتکاب جرم توهین به مقدسات و آتش‌زدن قرآن مجید» است.

به گفته این وکیل دادگستری روحی تنها در اعتراضات نوشهر حضور داشته و در بین دست‌زدن حاضران ایشان در میدان شهر و به دور آتشی که روشن شده، رقصیده و بعد چند شال و روسری را که زنان معترض از سرشان برداشته بودند، از آنها گرفته و به آتش انداخته است.

وکیل جواد روحی در ادامه گفت‌وگو با شرق تاکید کرده که «هیچ عکس ویدیو یا شاهدی وجود ندارد که ادعاهای بازپرسان مبنی بر آتش‌زدن قرآن در شب تجمعات را تایید کند و روحی در دوره بازجویی بارها این اتهام را رد کرده است.»

مجید کاوه گفته است که «غالب اتهاماتی که متوجه جواد روحی کردند، بدون دلیل بوده. موکل بنده مؤکدا اتهامات را چه در مرحله تحقیق و چه نزد بازپرس رد کردند و قبول نداشتند.»

او همچنین به وجود دست‌کم 9 ایراد در پرونده این معترض اشاره کرد و گفت که در لایحه فرجام‌خواهى به دیوان عالی کشور به این ایرادات اشاره شده است.

جواد روحی، معترض 35 ساله‌ای است که در شهریور ماه توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی در مازندران بازداشت شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید