نتانیاهو: اقدام نظامی معتبر تنها راه جلوگیری از هسته‌ای شدن دولت‌های سرکش است

بر اساس گزارش‌هایی که برخی رسانه‌های آمریکایی منتشر کرده‌اند، تأسیسات نظامی ایران در چند ماه گذشته هدف حملات پهپادی اسرائیل بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در اظهاراتی گفت، برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به تسلیحات هسته‌ای، «اقدام نظامی معتبر» می‌تواند به گامی ضروری برای مقابله با این کشور تبدیل شود.

به گزارش شبکه خبری «آی24 نیوز»، نتانیاهو، سه‌شنبه 2 اسفند، در کنفرانس «امنیت ملی» دانشکده «دولت و سیاست» دانشگاه تل‌آویو گفت: «تنها چیزی که به صورت موثق، مانع از دستیابی دولت‌های سرکش به تسلیحات هسته‌ای شده است، یک تهدید نظامی یا یک اقدام نظامی معتبر است.»

نتانیاهو در این نشست که با حضور مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا برگزار شد، خاطرنشان کرد که این اقدام نظامی می‌تواند با اعمال «تحریم‌های فلج‌کننده» نیز همراه باشد.

نخست‌وزیر اسرائیل تأکید کرد، اقدام نظامی معتبر همواره «شرط لازم» و «اغلب شرط کافی» برای جلوگیری از هسته‌ای شدن دولت‌هایی مانند جمهوری اسلامی است. به گفته نتانیاهو، اعمال تحریم‌های اقتصادی به تنهایی شرط کافی برای جلوگیری از دستیابی این کشور به تسلیحات هسته‌ای نیست.

نتانیاهو در ادامه اظهارات خود در دانشگاه تل‌آویو گفت، هر چه اجرای اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی به تعویق بیفتند، انجام آن «سخت‌تر» خواهد بود.

او تصریح کرد: «بیش از اندازه کافی صبر کرده‌ایم.»

افزایش آمادگی اسرائیل

«کانال 12» اسرائیل نیز در گزارشی خبر داد که «نتانیاهو جلساتی محرمانه با رهبران امنیتی برگزار کرده و در پایان این رایزنی‌ها تصمیم گرفته است تا سطح آمادگی اسرائیل برای حمله به مراکز هسته‌ای ایران را به میزان چشمگیری افزایش دهد.»

کانال 12 در بخش دیگری از گزارش خود ذکر کرد، نتانیاهو به مقامات آمریکایی، فرانسوی و آلمانی اعلام کرده است، اگر آن‌ها امکان مقابله با اقدامات جمهوری اسلامی را ندارند، «اسرائیل به تنهایی عمل خواهد کرد.»

بر اساس گزارش‌هایی که برخی رسانه‌های آمریکایی منتشر کرده‌اند، تأسیسات نظامی ایران در چند ماه گذشته هدف حملات پهپادی اسرائیل بوده است.

جمهوری اسلامی در آخرین مورد،اسرائیل را مسئول حمله به یکی از مراکز وابسته وزارت دفاع در اصفهان دانست و اعلام کرد که «پاسخ قاطع به هرگونه تهدید یا اقدام نادرست» اسرائیل را «در هر کجا و هر زمان که لازم بداند» محفوظ می‌دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید