اورژانس لرستان از مسمومیت 52 دانش‌آموز دیگر در بروجرد خبر داد

محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران در اظهاراتی گفته که این مسمومیت‌ها «احتمالاً عمدی» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مهدی غیبی، رئیس مرکز اورژانس لرستان، از مسمومیت 52 دانش‌آموز دیگر در مدرسه احمدیه بروجرد و انتقال آنها به مراکز درمانی خبر داد و گفت: «تعداد دانش‌آموزان مسموم شده هر لحظه در حال افزایش است.»

صبح امروز غیبی، از مسمومیت 15 دانش‌آموز بروجردی به دلیل «نشت گاز منوکسید کربن» خبر داده بود.

به گفته غیبی مصدومان این حادثه به بیمارستان منتقل شدند.

مجید محبی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قم نیز یکشنبه 1 اسفند، از مسمومیت 25 دانش‌آموز دیگر در قم خبر داده بود.

همزمان با تداوم مسمومیت‌های سریالی و پیاپی دانش‌آموزان در شهرهای مختلف ایران، محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران در اظهاراتی گفته که این مسمومیت‌ها «احتمالاً عمدی» است.

با گذشت بیش از سه‌ ماه از موضوع مسمومیت سریالی و پیاپی دانش‌آموزان در ایران، تاکنون دلیل این مسمومیت‌ها به خانواده‌ دانش‌آموزان مسموم‌شده ابلاغ نشده است و تا امروز هر آن‌چه درباره این مسمومیت‌ها منتشر شده فقط مربوط به نشانه‌ها و عوارض مسمومیت است، از جمله «انتشار بویی شبیه بوی نارنگی، سردرد، سرگیجه، سستی و بی‌حسی اعضای بدن، ناتوانی در راه رفتن».

خبرگزاری «خبرآنلاین» نیز هفته گذشته در گزارشی به نقل از والدین یکی از دانش‌آموزان نوشت، یکی از بخش‌های بیمارستان شهید بهشتی قم که به بیماران کرونایی اختصاص یافته بود و در ماه‌های اخیر خالی شده بود، به دلیل مسمومیت‌های پیاپی دانش‌آموزان هم اکنون به بخش دانش‌آموزان مسموم تبدیل شده است.

این در حالی است که یوسف نوری، وزیر آموزش‌وپرورش ایران در اظهاراتی دلیل مسمومیت اغلب دانش‌آموزان در قم را «شایعاتی که مردم و دانش‌آموزان را دچار ترس کرده است»، عنوان کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید