خلیلزاد: القاعده در ازای پناهگاه، مخالفان جمهوری اسلامی را هدف قرار می‌دهد

خلیلزاد: تهدید فزاینده ایران، ایالات متحده و متحدانش را مصمم می‌کند که مشروعیت جمهوری اسلامی را بیشتر تضعیف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زلمی خلیلزاد، نماینده سابق آمریکا برای افغانستان و سفیر سابق ایالات متحده در عراق، در واکنش به انتقال شبکه «ایران‌ اینترنشنال» از لندن به واشینگتن‌ به دلیل تهدیدات امنیتی گفت که القاعده در ازای پناهگاه و حمایت ایران، مخالفان جمهوری اسلامی را هدف حمله قرار می‌دهد.

خلیلزاد، دوشنبه 1 حوت (اسفند) در توییتی نوشت: «سیف العادل که مقیم ایران است، رهبر القاعده شده است. به احتمال زیاد بین سیف و نیروی قدس معامله صورت گرفته است. القاعده در ازای پناهگاه و حمایت ایران، کار کثیف رژیم را با هدف قرار دادن مخالفانش انجام خواهد داد.»

Advertisement

او نوشت: «تهدید فزاینده ایران، ایالات متحده و متحدانش را مصمم می‌کند که مشروعیت رژیم ایران را بیشتر منزوی و تضعیف کند.»

این گفته‌های مقام پیشین آمریکا در پی نشر گزارش‌ها درباره حضور رهبر جدید القاعده در ایران و انتقال شبکه «ایران‌ اینترنشنال» به واشینگتن به‌دلیل تهدید از سوی جمهوری اسلامی مطرح شد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، هفته گذشته (15 فوریه) تایید کرد که ارزیابی ایالات متحده و سازمان ملل نشان می‌دهد سیف‌ العدل در ایران اقامت دارد.

شبکه «ایران‌اینترنشنال» که در لندن مستقر بود شنبه گذشته اعلام کرد که «برای حفظ امنیت روزنامه‌نگاران و همکاران خود، پخش برنامه‌های این شبکه را از شامگاه جمعه از لندن متوقف و همه بولتن‌های خبری 24 ساعته خود را به واشینگتن‌» منتقل کرده است.

این شبکه فارسی‌زبان تصریح کرد، تصمیم مذکور «در پی هشدارهایی صورت گرفت که پلیس متروپولیتن لندن، درباره وجود تهدیدهای جدی و فوری نسبت به امنیت روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در این رسانه به مدیران ایران‌اینترنشنال» داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید