دادستان کل کشور: مسمومیت دانش‌آموزان قمی احتمالا عمدی‌ است

احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم درباره مسمومیت دانش‌آموزان دختر در قم گفت که این حادثه «بزرگنمایی» شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از گذشت سه ماه از مسمومیت دانش‌آموزان مدارس دخترانه در قم، محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور از احتمال عمدی بودن آن سخن گفت.

منتظری٬ دوشنبه 1 اسفند، از دادستان قم خواست که «با اهتمام بیشتر و سرعت و دقت» موضوع را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در مدارس دخترانه قم از نهم آذر سال جاری آغاز شد و در تازه‌ترین مورد، یکشنبه 30 بهمن، دست‌کم 11 دانش‌آموز این شهر راهی بیمارستان شدند.

در مجموع بیش از 120 دانش آموز تا کنون به دلیل مسمومیت به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

بنا به گزارش خبرگزاری‌ها، دانش‌آموزان مسموم‌شده در شهر قم اغلب به دو بیمارستان «بهشتی» و بیشتر به بیمارستان «ولی‌عصر» این شهر منتقل می‌شوند.

خبرگزاری «خبرآنلاین» نیز به نقل از والدین یکی از دانش‌آموزان نوشت، یکی از بخش‌های بیمارستان بهشتی که به بیماران کرونایی اختصاص یافته بود و در ماه‌های اخیر خالی شده بود، هم اکنون به بخش دانش‌آموزان مسموم تبدیل شده است.

تا امروز هر آن‌چه درباره این مسمومیت‌های سریالی منتشر شده فقط مربوط به نشانه‌ها و عوارض مسمومیت است، از جمله «انتشار بویی شبیه بوی نارنگی، سردرد، سرگیجه، سستی و بی‌حسی اعضای بدن، ناتوانی در راه رفتن».

پیشتر یک منبع آگاه در بیمارستان ولیعصر قم به «رادیو فردا» گفته بود، «سپاه کاملا در بیمارستان حضور دارد و اجازه نمی‌دهد کسی کارش را درست انجام دهد. می‌آیند در بیمارستان ایجاد وحشت می‌کنند، بالای سر دکتر و پرستار می‌ایستند و خدمه را زیر نظر دارند. دقیقا لشکرکشی می‌کنند و به ‌هیچ عنوان نمی‌گذارند کسی متوجه چیزی شود. نتایج آزمایش خون بچه‌ها را از ما می‌گیرند و به آزمایشگاه خودشان می‌برند و ما هم نمی‌دانیم چه شده است. همه چیز مبهم است.»

مسمومیت پی در پی دختران دانش‌آموز در مدارس قم به گمانه‌زنی‌هایی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی دامن زده مبنی بر اینکه احتمالا نیروهای تندروی طرفدار رژیم جمهوری اسلامی که مخالف تحصیل دختران هستند، این‌کار را انجام می‌دهند.

این در حالی است که احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس درباره مسمومیت دانش‌آموزان دختر در قم گفت که این حادثه «بزرگنمایی» شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید