شلیک مستقیم نیروهای امنیتی به جوان سقزی به «ظن شعارنویسی»

از زمان آغاز اعتراضات جاری در ایران تا کنون 529 نفر کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«هه‌نگاو»، ارگان رسانه‌ای حقوق بشری٬ خبر داد که عصر شنبه 29 بهمن، مختار فتحی، جوان اهل سقز در نزدیکی منزل پدر و مادرش و در حالی که با دو دوست دیگر خود داخل یک خودرو نشسته بودند، هدف شلیک مستقیم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش ماموران نیروهای انتظامی به ظن اینکه مختار فتحی در «نوشتن شعار» نقش داشته است او را هدف «شلیک مستقیم» قرار داده و کشتند.

هه‌نگاو به نقل از یک منبع آگاه در این رابطه نوشت که «یک خودرو گشت متعلق به کلانتری 12 سقز، بغل خودرویی که مختار فتحی در آن نشسته بود توقف کرده و یکی از نیروهای مسلح پیاده شده و از فاصله دو متری مبادرت به تیراندازی به سوی مختار» کرده است.

به گفته این منبع مطلع، مختار فتحی «در اثر اصابت گلوله به گردنش در دم علائم حیاتی» را از دست داد و خودروی گشت نیروی انتظامی فورا محل را ترک کرد.

در ادامه این گزارش آمده است که ابتدا «نهادهای حکومتی اعلام کرده‌اند که مختار فتحی طی شب‌های گذشته شعارنویسی کرده و شناسایی شده است اما پس از دو ساعت به خانواده‌اش گفته‌اند ما اشتباهی او را زده‌ایم و این خانواده را تهدید کرده‌اند که نباید با رسانه‌ها در این مورد حرف بزنند.»

اعتراضات در ایران پس از قتل مهسا (ژینا) امینی، شهروند 22 ساله کرد توسط پلیس گشت ارشاد آغاز شد. این اعتراضات از 26 شهریور شکل گرفت و در 164 شهر این کشور به صورت گسترده‌ای ادامه پیدا کرد.

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه جمعه 28 بهمن، در جریان اعتراضات سراسری ایران، 529 نفر کشته شدند که 71 تن از آنها کودک هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید